1 2 3 4 5 6 7 8

telefonun ıslanması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. telefonun bozulmasına sebep olacak olan kaza. suya düşmesi, sizin suya düşmeniz, üstüne sıvı içecek dökülmesi gibi sebeplerle oluşur. acilen yapılması gereken işlemler vardır. öncelikle telefonu durulamak ve kurulamak. ancak yetmez. o şekilde kullanmaya devam ederseniz telefon kapanacak ve çalışmayacaktır. içindeki metallerin oksitlenmesini sağlayacaktır. o yüzden telefon acilen kapatılması ve batarya çıkartılmalıdır. saç kurutma makinesiyle bir miktar kurutulduktan sonra altı ve üstü pirinçle kapanacak şekilde 1 gün boyunca pirince yatırılmalıdır. pirinç en ufak su damlasını bile çekecektir. ertesi gün açtığınızda büyük ihtimalle telefonunuz çalışacaktır. ancak şayet çalışmıyorsa ve bu işlemlerin yapılmasına geç kalındıysa o zaman yapılabilecek tek malum işlem kalmaktadır, teknik servis.

   
 2. telefon kullanıcılarının başına gelebilecek en kötü olaylardan biridir. kişi dünyanın parasını verip bir telefon alır ve bunu tuvalete, su birikintisi gibi hiç olmayacak bir yere düşürmesi ile ne yapacağını bilememesi, etrafındaki kişilerin tavsiyeleri ile telefonu kurtarma çabasına girmesine sebep olan durum. telefon kurtulur mu bilinmez, paranın gittiğine mi yansan yoksa sakarlığına mı?

   
 3. telefonla fazla haşır neşir olan kişilerin dikkatsizlik sonucu başına gelebilecek kazadır.

  yağmur altında telefonla konuşma sonucu oluşabilecekken, telefona su dökülmesiyle de başa gelendir.

   
 4. büyük olasılık ile telefonun oksitlenip arıza yapmasına neden olacak rutubetlenme durumudur.

   
 5. yeni nesil telefonlarda sıkıntı oluşturmayan durum. reklamlarda,dizilerde adamlar reklam yapmak için havuza,denize giriyor telefonla.

   
 6. Başıma gelen olay. Telefonun ses sisteminin bozulmasıyla sonuçlanmıştır. Şu anda ses alip vermeyen ve sadece internete girebilen bir telefonla yoluma devam etmekteyim.

  Pirinç torbasi veya kutusu içine telefonu birakmak iyiymis ama o konu için geç kaldim.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam