1 2 3 4 5 6 7 8

Jariomardel

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

330 entry 2 konu hiç puanı yok
18.09.2016 00:43 son işlem tarihi takip etme takip et

tunceli valiliği'nin 419 öğretmeni görevine iade etmesi

Devletin yaptığı işi kendi eliyle cididyetsizlestirmesi ve sulandirmasi. Burda önemli olan suçlu veya suçsuz olmak değil yapılan işin lakayit ve ciddiyetsiz oluşu. Madem bir suçları yoktu, ne diye açığa aldin? Bir yila yakındır güya soruşturma yapip suç isnadinda bulunuyorsan, bir hafta geçmeden hangi verilere göre yanlış işlem olduğuna karar verdin?

Cezası yonetmeliklere göre nedir, belki ihraç gibi ağır bir yaptirim değildir ama bir devlet memurunun siyasi amaclarla iş birakma eylemi yapmasi kanuni degildir. Muhalif olmak filan devlet memurunun işi değil çünkü memuriyette muhalif olmak diye bir opsiyon yoktur. Siyaseti siyasi partiler yapar. Memurluğu da yasa ve yönetmeliklere göre devlet memuru.

Son söz olarak, yanlıştan donulduyse iyi bir gelişme. Yapilan yanlişi mesrulastirmişsa devlet için kötü.

18.09.2016 00:43
 1. Trafikte bu kadar araç varken ekonomik sıkıntıdan sözedilmesin

  Aslinda onlarin emeğini sömürerek semirdigi halde gelir dağılımı bakimindan yoksul kesimi asagilamaktan başka marifeti olmayan, bunu her fırsatta yapmaktan çekinmeyen, mütemadiyen benim oyumla onlarin oyu bir mi, makarnaci, kömürcü ve daha envai çeşit nefret söylemiyle hakaret eden, son 15 yıldır iktidarlarını kaybettikleri için kuduran malum kesim ve rant çevresiyle saksakcilarinin halkin seçtiği iktidarı yıpratmak için yine bu kesimi kullanma çabası. Uzun etmeyin Yoksulluk var, tayyip istifa filan işte.

   
 2. 21.06.2016 çek cumhuriyeti vs türkiye maçı

  0 puan ve 0 gol iddiami korudugum maç. Umarim yanilirim,çünkü mucizevi bir şekilde kazanirsa eger, türkiye' nin hala en iyi dört üçüncüden biri olma şansı var.

  Yukarda bir arkadaşın ifade ettiği gibi türkiye' nin en büyük sorunu ruhsuz oynayan güya yıldız futbolcular. Adamlarin mucadelesinde, top kontrolünde, kosmasinda gram hirs yok, istek yok. Zaten ilk macta bu durumu görünce bu takım gol de atamaz puan da alamaz dedim. Umarim yanilirim ama hala ayni iddiayı koruyorum.

   
 3. parmak basanla üniversite bitirenin oyu farklı olmalı

  Parmak basanlar, bu denli kibirli, burnu havada ve aslinda bir o kadar zır cahil bu tayfadan milyon kat daha ilim, irfan sahibi olduğu için hukuken toplumu ayistirip alenen aşağılama maksadı taşıdığı için nefret suçu kapsaminda değerlendirilmesi gereken bir saçmalık. Okudugun universite her neyse belediye secimlerinde mustafa sarıgül, cumhurbaşkanlığı için de ekmek için ekmeleddin sloganiyla oy kullanmış adamsin kime ne caka satiyorsun.

  En büyük cehalet, kibirdir ve o da bu zumrede fazlasıyla mevcut.

  Uber egitiminiz ki o da yalan dibi yok, iktidardayken istanbul'da çöp dağlarını kaldirmaya yetmedi. Çöp daglarinda sıkışan metan gazının neden olduğu çöp dağlarının patlamasiyla insanlar ölüyordu, sehirde tek damla su akmiyordu, halic'ten yükselen leş kokusu tüm sehri esir almış, koca şehir hayvan ölüsü gibi kokuyordu, ne eğitimi?

  Bir de tüm dünyada egitim ve gelir duzeyi farkli olan toplumsal sınıflar var. Hangisinde bu derebey zihniyetiyle oy kullanılıyor? Cahil görmek istiyorsan, ayna karşıda.

   
 4. Programlı elektrik kesintileri

  Bazıları bilmez. Hani kimilerinin mumla aradığı kendilerine göre akp öncesi güya huzur dolu yillarda enerji yetersizliğinden dolayı sistematik olan kesintilerdi. Istisnasiz her sehirde sabah 1.5, akşam da 1.5 olmak üzere tasarruf adi altinda günde 3 saat elektrik programlı olarak kesilirdi. Diğer kesintiler, arizalar filan dahil değil bu kesintiye. Fabrikalar filan isyan etmişti. Bu dediğim olay, 2000-2001 yılında filan yaşanan olaylardi.

   
 5. çirkin kadınların yakışıklı sevgilisi-eşi olması

  Oncelikle fani olan yani toprak olacak hiçbir şey güzel değildir. Güzellik, kalıbı taşıyan ruhun içindedir.

  Toprak olacak ve aslinda olmayan fiziksel görünüm üzerinden doğruluk payı varsa şayet, benim için sevindirici olan genellemedir.

  Çünkü aslinda toprak olan fani şeyler uzerinden guzellik taslayip kibir, kapris, kendini begenme gibi çirkin hasletlere birine katlanıp hayati kendine zehir etmek yerine baki olan ruh güzelliği ile hayatina huzur ve güzellik katmak her halükarda daha anlamlı ve en gerçek güzelliktir.

  Şahsen, ben güzelim çalımı satan kadinlar kadar bana tahammül edilmez gelen çok az şey vardir bu hayatta.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam