1 2 3 4 5 6 7 8

tunceli valiliği'nin 419 öğretmeni görevine iade etmesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. tunceli'de yürütülen soruşturma sonucu fetö ve pkk terör örgütleriyle ilişkisi olabileceği şüphesiyle açığa alınan 504 öğretmenden 419 tanesinin görevine geri dönmesi haberi.

  karar gece yarısından sonra valiliğin internet sayfasına eklenmiş.

   
 2. tuncelide yapılan soruşturma neticesinde açığa alınan öğretmenlerden herhangi bir bağlantısı olmadığı tespit edilip suçsuz olanlarının görevlerine iade edilmesi durumu.

   
 3. fetö'nün sızamadığı tek il olan tunceliye, pkk'nında sızamadığını gösteren gelişme.

   
 4. Mimlenmiş elemanlar. Hayatları boyunca eyvah ben ne yaptım diyecek zavallılar.

   
  (Bkz: suç ve ceza)(Bkz: mim mim)(Bkz: olağan şüpheliler)(Bkz: eyvah eyvah)(Bkz: oldu mu şimdi yani söylemi)(Bkz: Sen nasıl bi şeysin yaaa sorusu)(Bkz: fetö'nün uşakları hesap vereceksiniz)(Bkz: Yuhh Bee)
 5. Devletin yaptığı işi kendi eliyle cididyetsizlestirmesi ve sulandirmasi. Burda önemli olan suçlu veya suçsuz olmak değil yapılan işin lakayit ve ciddiyetsiz oluşu. Madem bir suçları yoktu, ne diye açığa aldin? Bir yila yakındır güya soruşturma yapip suç isnadinda bulunuyorsan, bir hafta geçmeden hangi verilere göre yanlış işlem olduğuna karar verdin?

  Cezası yonetmeliklere göre nedir, belki ihraç gibi ağır bir yaptirim değildir ama bir devlet memurunun siyasi amaclarla iş birakma eylemi yapmasi kanuni degildir. Muhalif olmak filan devlet memurunun işi değil çünkü memuriyette muhalif olmak diye bir opsiyon yoktur. Siyaseti siyasi partiler yapar. Memurluğu da yasa ve yönetmeliklere göre devlet memuru.

  Son söz olarak, yanlıştan donulduyse iyi bir gelişme. Yapilan yanlişi mesrulastirmişsa devlet için kötü.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam