1 2 3 4 5 6 7 8

uyuyamama nedenleri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ne olduğunu bilmediğim, bütün gece beynimde vuku bulan nedenlerdir. uykuyla aramız iyi değil nedense, ben kendisini seviyorum lakin kendisi beni sevmiyor...

  düzeysiz bir ilişkimiz var...

   
 2. ilk okarak geç uyanmak bu nedenlerin başında gelmektedir diyebileceğimiz sorun.

  bunun dışında stres,üzüntü, kaygı da geçerli sebep olabilir.hiç olmuyorsa atarax al keyfine bak demek en uygun tavsiye kategorisindedir.

   
 3. yerini yadsımaktan tutunda gürültüye dek pek çok neden vardır uyumamak için.

  bu yazar çok yorgunken uyuyamaz örneğin.zihnen yada bedenen çok yorgun olmakta bir neden olabiliyor demekki,uyuyup dinlenmek için,önce dinlenmek gerekiyor demekki.

   
 4. benim için bu günlerde,nba playofflarının liste başını çektiği nedenlerdir.sabaha karşı 04.30'da maç,9'da yatış ve akşam kim bilir ne zaman kalkış diye gidiyoruz son bir haftadır.uyutmuyor.uyutsa da kaldırmıyor çok ilginç.

   
 5. kafanın uyumaya hazır olmaması ve veya düşünmek gereken şeyler olması(aşık olmak,borçlu olmak,sınava girecek olmak,yolculuğa çıkacak olmak,biriyle tanışacak olmak,işe başlamak gibi),varsayılır nedenlerdir.

   
 6. modern tıpta nöroloji branşının alanına giren ve uzmanların açıklamalarına göre başta stres ve kaygının neden olduğu belirtilen, bir araştırmaya göre insanların yüzde 50'sinin yaşadığı sorun..

   
 7. yolculuk stresidir.

   
 8. Kafayi yastığa koyduğunda aklindan kim geciyorsa mutlulugunun veya uyuyamayacak kadar cektigin izdirabin baş rolü olan o kişiden kaynakli nedenlerdir.

   
 9. aşkın hallerinden biri olan durum.

   
 10. Yorgunluk bir tanesidir

   
  (Bkz: yağmur başlayınca balkona koşmak)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.