Advertisement
1 2 3 4 5 6 7 8

yağmur başlayınca balkona koşmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. doğayı gözlemlemeyi seven insanın yağmur seslerini duyduğu anda balkonuna çıkıp oluşan toprak kokusunu ciğerlerine çekmesi ve bununla birlikte yağmuru doyasıya izlemesidir..

   
 2. ıslak toprak kokusuyla ciğerleri doldurmak için bulunmaz zaman. yağmurun sesi eşliğinde olması durumu daha huzur verici kılar .

  güzeldir

   
  (Bkz: toprak kokusu)
 3. Koş sevim koş bak yağmur başladı,şeklinde espriye neden olacak hareket.yağmurun tınısı ve toprağı ıslatır ıslatmaz buram buram kokan kokusundan mahrum olmak istemeyenler için yapılması gerekendir.

   
 4. yağmurun yağışını izlemeyi, sesini dinlemeyi ve ıslanan toprağın kokusunu içine çekmeyi seven insanın, yağmur yağdığını fark ettiği anda hemen balkona koşarak izleme/dinleme/koklama işlemlerini sevinç içinde gerçekleştirmesi durumudur. en güzel stres atma yöntemidir. yani mutsuz, ağlamaklı ve bunalmış bir haldeyseniz ve tam da o gün yağmur yağmaya başlarsa, hiç durmayın balkona koşun. atın bütün olumsuz duyguları, verin yağmura gitsin.

   
 5. yağmurun yağışını izlemek izleyen kişilerin istemsizce yaptığı eylemdir. ne zaman yağmur yağsa balkona koşulur, pencereden bakılır yağmurun huzur veren sesi ve kokusu hissedilir.

  bir ev hanımının balkonda asılı çamaşırlarının ıslanmaması için telaşla yapabileceği bir eylemdir ayrıca. her olaya duygusal acıdan bakmayalım değil mi...

   
 6. doğaya yakın olunan yerlerde toprak ve çimen kokusunun yağmurla daha belirgin hale gelip insanda huzur duygusunu yüksetmesine neden olabildiğinden duygusal kişiliklerin vazgeçilmez eylemi

   
 7. Sözlükte ne kadar romantik yazar varmış maaşallah dedirten durum. Balkonda çamaşırlar var arkadaş, biriniz de ağzınızı ayırmayin da çamaşırları toplayın. Sonra duygu seline kapilmayi umarken anne terliğinin hedefi olursunuz.

   
 8. Gece bu saatte bile yapılan eylemdir.

  Çünkü her iki balkonda da çamaşır vardır ve ıslanmamaları dah tercih edilir bir durumdur.

  Bu uyku zamanında o yağmur ve gök gürültüsü duyulmuştur ve kalkıp balkonda ki çamaşırlar toplanmasa olmaz

  Sonra uyku dağılır ve tesel-ya soluğu sözlükte alır.

   
 9. balkonun camla ya da pimapenle kapatılması sonucu çamaşırların etkilenmeyeceği dolayısıyla yapılmasına gerek kalmayacak eylemdir.

   
 10. Bizim sadece arap kızının yaptığını sandığımız ancak görünen o ki herkesin yaptığını öğrendiğimiz doğadostu davranış.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.