1 2 3 4 5 6 7 8

ta1i_caiz

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

5,146 entry 1,591 konu hiç puanı yok
03.06.2015 23:54 son işlem tarihi takip etme takip et

soyadıyla çelişen işler yapmak

bazı insanların "çalışkan, arı, billur, türk, güzel, genç..." gibi soyadlarına sahip olmalarına rağmen soyadlarının gereği gibi bir kişilik segileyememelerini konu alan düşüncedir..

02.06.2015 21:42
 1. camiye çocuğunu da götürmek

  dini hassasiyeti yüksek olan evli ve çocuklu erkeklerin cuma namazı, teravih namazı gibi toplu kılınan namazlarda çocuğunun da bu tür dini vecibeleri öğrenmesi amacıyla yaptığı eylem..

   
 2. hele bi sor bakalım niye yaptım

  yapılan her eylemin altında geçerli bir sebep vardır, dolayısıyla insanlar acımasız ve haksız gibi görünseler de yaptıkları eylemin "nedeni ve niçini" incelendiğinde onlara doğal olarak hak verilecektir, anlamında söz..

   
 3. gidiyorum diye veda edip gitmemek

  "benden bu kadar, uzunca bir süre artık aranızda bulunamayacağım, gidiyorum" anlamında cümleler kurarken asıl amacı insanların kendi hakkındaki düşüncelerini anlamak, giderse yerinin dolmayacağını düşündüğünü için birilerinin "yaa lütfen gitme, biz sensiz olamazyız, sen vazgeçilmezssin" demelerini duymak amacıyla insanlara duygusal vedalar ederek hala olduğu yerde kalmak, dolayısıyla "duygu yolsuzluğu" yapmaktır..

   
 4. makarnaya sarımsak ve soğan katmak

  televizyonlarda çıkan beslenme uzmanlarının olayı iyice abartmalarının ardından insanların sağlıklı olacağım diye damak tadını geri plana atmaları, makarnaya sarımsak bile katmaya başlamalarıdır..

   
 5. dolma biberin içini yemek

  dolma ve sarma tarzı zor yapılan yemeklerden hoşlanmayan özellikle erkeklerin yaptığı eylem. dolmanın dışındaki biberi sevmeme ihtimali ile birlikte pilavı daha çok sevme ihtimali olan kişinin yaptığıdır..

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam