1 2 3 4 5 6 7 8

rad.sin

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

80 entry 6 konu hiç puanı yok
01.01.2018 02:21 son işlem tarihi takip etme takip et

rtük'ün şortlu kız çocuklarını tahrik edici bulması

sapık bir zihniyetin kafa yapısından çıkmış olması muhtemel düşünce

28.12.2017 22:29
 1. karı gibi

  insanların diline her ne kadar kadın gibi onunla aynı anlamda olan kız gibi sözlerin güçsüzlüğü, zayıflığı, acizliği patavatsızlık, gevezelik gibi kavramları temsil ettiği düşünülerek kötülemek anlamıyla kullanılan benzetmedir.

  Hatta son zamanlarda molped gibi firmaların bu benzetmeyi kötülemek amacıyla kullanılmasının önüne geçmek amacıyla reklamlar yaptığı bilinmektedir.

   
 2. içi kan ağlamak

  Üzülmek eyleminden kat ve kat daha ağır bir durum olmakla beraber aynı zamanda üzüntüsünü dışarı tam olarak belirtemediğinden kişi üzüntüsüyle başbaşa kalmak zorunda kalmasıyla söylenen deyimlerimizdendir

   
 3. her şeyi bırakıp gitme isteği

  Bazen her şeyden bunalıp varın yoğun ne varsa hiç edip hiç bir şeyi umursamadan öylece kafanı alıp uzaklara gitmek isteme eylemidir. Ama çoğu zaman insanın herşeyi öylece geride bırakıp gitmesi hayal edildiği kadar kolay olmaması durumudur.

   
 4. at gibi

  Güçlü, kuvvetli, güzel, hoş, asil gibi sözcükleri vurgulayarak anlatmak amaçlı benzetmeye yarayan söz öbeğidir.

   
 5. bebek gibi

  Temiz, saf, güzel, narin, masum, kırılgan gibi anlamları daha iyi vurgulayıp cümlede kullanılışına göre iyi veya kötü anlamlara gelerek kullanılan benzetmeye yardımcı söz öbeğidir.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam