1 2 3 4 5 6 7 8

Esnaf her zaman haklıdır ilkesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Normalde 'Müşteri her zaman haklıdır' ilkesinin tam tersidir. İnatla mağdur olan müşteriyi bozmaya esnafın kendi egosunu tatmin etmesidir. Normalde esnaf müşterilerine karşı güler yüz göstermesi alışverişinden memnun etmesi gerekirken esnafın sadece o anlık alacağı parayı düşünerek o müşterinin herhangi bir memnuniyetsizliğinde üste çıkarak kendisini ve dükkanını koruduğunu sanırken aksine dükkanını kötülemesidir.

   
 2. büyük ve kurumsallaşmış yerlerden alış veriş yapınca problem çıkarmayan ilke.

   
 3. esnaf ve tüketicinin bitmeyen mücadelesinde bir laf sokma girişimidir.

   
 4. alınan herhangi bir üründen dolayı, mağazaya tekrar iade edilmek istenmesi hallerinde, esnafın tamam değiştirelim ya da parasını iade edelim demesi yerine, mutlaka siz yanlış derecede yıkadınız, asmayacaktınız gibi bir sürü bahanelerle, sattığı malın kusurlu değilde, alıcının kusurlu olduğunu kanıtlamaya çalışması sonucu ortaya çıkan esnafın haklılığı.

   
 5. müşteri odaklı hizmeti vermeyen işletmenin fazla gelecek vaad etmeyen satış stratejisidir.

  aslında stratejik yaklaşsa bu çıkarıma sahip olmazdı o da ayrı mesele...

  müşterinin her zaman haklı olması mümkün değildir evet...ama esnafınki de hiç mümkün değildir kusura bakmasın yani tuhafiyeci amca.

   
 6. küçük esnafın başvurduğu durumdur bu yüzden küçük esnaf kendini bitirmeye ve insanları kurumsal büyük çaplı mağzalara yönlendirmektedir...

  sattığı malı geri almamak değiştirmemek için esnafın uyguladığı taktiktir genellikle tutar ama esnaf müşteri kaybeder yapma bunu esnaf amca yapma bunu...

   
 7. erkek müşterilerin kabul ettiği kural kadın müşterilerin iplemediği varsayımdır

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam