1 2 3 4 5 6 7 8

İnsallahmemurum

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

1,019 entry 51 konu 75 puan
09.06.2019 02:05 son işlem tarihi takip etme takip et

hayal kırıklığı

Hayranı olduğun kişinin aslında, hayran olduğun özellikleri taşımadığı gerçeğini ögrendiğin, anladığın an, durum.

(Bkz: hayal kırıklığı)
24.05.2019 22:09
 1. yabancı yapımları alt yazılı izlemeyi tercih eden insan

  Filmin ruhunu yakalamak isteyen insandır. Dublajdaki sahtelik ona itici gelmektedir. İyi yapılan dublaj tahammül edilebilir. Lakin çevirirken bazı kelimelere sansür uygulanması(o kullanılan kelimenin türkçe karşılığı yerine başka kelime kullanılması) tekrar alt yazıya geçmene neden olmaktadır.

   
 2. borcam
   
  (Bkz: bakın burası çokomelli)
 3. yaşadığı an'a ait olamamak

  Mutsuz olma sebebidir, sonuç olarak yaşadığın hayattan zevk alamaz hale gelirsin. Olayları, insanları ve hatta eşyaları bile sürekli sorgular hale gelirsin. Bir yerde isyan edersin ama, size yapılmış olan, en büyük emrivakiyi yani hayatı yaşamak zorunda olduğunu bilir ve ona göre yaşarsın.

  Ben de bu an'a ait hissetmiyorum kendimi. Tek bir zaman olgusu olmamalı. Aslında dünya zamanı değil demek istediğim. Bütünsel bir yaklaşım. Yani illa bir zamanda olacaksam tümünde olmalıyım, Tüm evrenin zaman anlayışında yer bulmalıyım. neyse gece gece beyin yakmasam iyi olacak.(gülümseme)

  Dünyadaki değer, paha anlamsız ama bir o kadar da mecburi. Madem Yaşamak zorundayız, o zaman hakkını verip tadını çıkartmalı.

   
 4. robotların dünyayı istila edecek olması

  Isaac Asimov'a göre önlenebilir bir durum. Asimov, "yapay zekanın algoritmalarına belli kanunlar yüklenirse tehdit ortadan kalkabilir", der.

  Bu kurallardan bir tanesi, " Hiç bir robot insana zarar veremez, eylemsiz kalarak da insanın zarar görmesine müsade edemez." şeklindedir.

  Tabi bu kanunların ne gibi sonuçlar doğuracağı tartışılır. Neden-sonuç ilişkisi içinde düşünüldüğünde bana kalırsa da önlenebilir. Aslında böyle düşünmek istiyorum, diyelim.

   
 5. günlük tutmak

  Tutmamak olarak prensip edindiğim durumdur.

   
  (Bkz: tecrübe ile sabittir)