1 2 3 4 5 6 7 8

İnsallahmemurum

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

1,036 entry 51 konu hiç puanı yok
10.02.2021 03:22 son işlem tarihi takip etme takip et

sonunda delirdik

"Zaten delirmemiş miydik" diyerek sol kaşımı kaldırdığım başlık. Kim normal ki!

Devletlülerimizden tut halka kadar kayışı sıyırdık, dişliler zinciri sürekli atmakta. Bu yüzden " ya göründüğün gibi ol, ya da deli" (gülümseme)

Bir yeşilçam filmi vardı, Fatma Girik hanfendimizin. boncuk gözlümüss tımarhaneye düşüyordu, oradaki deliler sırayla repliklerini söylüyorlardı; " Biz hepimiz deliyiz, burası da tımarhane!(deli kadın kahkahayı basar)" diyerekten. Küçükken öğretmeye çalışmışlar, şu ana hazırlamışlar, haklarını ödeyemeyiz, yalan değil şimdi.(gülümseme)

06.03.2020 02:17
 1. Kim neyden çok bahsediyorsa onda ondan yok

  Son zamanlarda doğruluğundan emin olmaya başladığım söz. Dikkat edin: kim şereften, doğruluktan, haysiyetten ( bu özellikleri örneklerle çoğaltabiliriz ), bahsediyorsa bir yerden patlak veriyor. Bu durumla daha çok siyasi yüzlerde karşılaşıyoruz.

  Tabiiki doğru bilinen, kendince yorumlanan konularda kimseye bir şey dediğimiz yok. Yalnız ağızda pelesenk etmenin de bir manası yok. Bir kere söyledin mi, tamam bitti gitti! Sürekli bir konu etrafında döndüğünde, açık vermek kaçınılmaz olur.

  Sen Neysen osun.

   
 2. şu an çalan şarkı

  Bir klibi izlerken keşke sonra "mariah carey" çalsa deyip, klipten sonra "mariah carey - hero" klibinin çıkmasıdır. Keşke başka bir şey dileseymişimdir.

   
 3. hayal kırıklığı

  Hayranı olduğun kişinin aslında, hayran olduğun özellikleri taşımadığı gerçeğini ögrendiğin, anladığın an, durum.

   
  (Bkz: hüsran)
 4. akşam dışarı çıkmak için eşinden izin alan kadın

  "Akşam dışarı çıkacağını, eşine bilgilendiren kadın" olarak değiştirmek istediğim konu başlığıdır. Erkek de öyle yapmıyor mu zaten. Sadece önceden yapılan bir plan varsa güme gitmesin, hatırlatılsın, diye belirtilmek isteniyordur.(gülümseme)

   
 5. İnsan ilişkilerinde sık yapılan hatalar

  Her insanı sıradan zannetmektir. Oysa ki her insan özeldir. Yaşanmışlığıyla, tecrübesiyle, yalanıyla, doğruluğuyla, güzelliğiyle, bıkmışlığıyla, eksikliğiyle, muhtaçlığıyla... Her insan başkadır. Onu bizim gözümüzde, en önemli yapan ise, sizin o kişiye nasıl bir anlam yüklediğinizdir.

  Karşındaki kişinin ilk önce dışını görürsün evet, ama ona fırsat verip içindeki can'ı gördüğün zaman, duvarların nasıl ortadan kalktığına şahit olursun.