1 2 3 4 5 6 7 8

İnsallahmemurum

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

1,036 entry 51 konu hiç puanı yok
10.02.2021 03:22 son işlem tarihi takip etme takip et

büyü yapmak

Tartışmalı konu.

O değil de sinir olduğum bir kaç durum var. Bizim millete özgü bu. Ortada yanlış bir olay var, olayın kahramanlarına ya büyü yapılıyor, ya içine cin kaçıyor ya da şeytana uyuyor Ve bunlar olduğu için mağdur ya da başrol oyuncumuz hiç bir şekilde suçu üzerine almıyor, ya da aldırmıyorlar. Bu anlayışla bu ülke bir adım ileri gitmez.

Bu olay bazen mahkemelerde eşini öldüren tiplerde de var. "Şeytana uydum hakimim"

Bak sennn... "Bir şey oldu bana, kendimde değildim" Allah allah... Bana kalırsa asıl sen, zaten oydun... Neyse, gerçekten bu durum fena halde canımı sıkıyor.

Konuya geri döneyim, bir kişi aynayı karşısına alıp öz eleştirisini yapmadığı sürece suçu başkasına daha çok atar. Büyüyü, cini, şeytanı kendine kılavuz tutar.

10.02.2021 02:53
 1. sözlüğü güne çevirmek

  Bi en sevdiğimdir. Adam başı kaç veriyoruz, kaç kişiyiz, sıra bana çabuk gelmeyecekse, döngüye girmem dediğim başlıktır. Yok mu arttıran, satıyorumm, satıyorumm, sattımm. O değil de burada ne kısır partileri yapılırdı seneler evvel. Yok yok, ağlamıyorum, sadece gözüme toz kaçtı.(gülümseme)

   
 2. sonunda delirdik

  "Zaten delirmemiş miydik" diyerek sol kaşımı kaldırdığım başlık. Kim normal ki!

  Devletlülerimizden tut halka kadar kayışı sıyırdık, dişliler zinciri sürekli atmakta. Bu yüzden " ya göründüğün gibi ol, ya da deli" (gülümseme)

  Bir yeşilçam filmi vardı, Fatma Girik hanfendimizin. boncuk gözlümüss tımarhaneye düşüyordu, oradaki deliler sırayla repliklerini söylüyorlardı; " Biz hepimiz deliyiz, burası da tımarhane!(deli kadın kahkahayı basar)" diyerekten. Küçükken öğretmeye çalışmışlar, şu ana hazırlamışlar, haklarını ödeyemeyiz, yalan değil şimdi.(gülümseme)

   
 3. magnolia tatlısı

  Sol framede gördüğüm sütlü tatlılardan bir tanesi. Bana bunlarla gelin dediğim başlıktır aynı zamanda.

  İçine, süt, şeker, yumurta, un ve krema eklenerek yapılan tatlıdır. On numara yaparım yalnız.(gülümseme)

  Çilek ve muz en yakışanlar. Arasına bisküvi parçaları da ekleniyor. Buzdolabında biraz bekletince tadına doyulmaz.(gülümseme)

   
 4. iyi insan olmak

  İkiye ayrılır, biri doğuştan gelir, diğeri sonradan olunur. İnsan aslında özünde kötüdür. Kıskançlık, çekememezlik, dedikodu, iftira, vs. genellikle bunlarla beslenir, ama çevresine öyle değilmiş gibi davranır. Doğuştan iyi insanlar nadir bulunur, kıymetleri bilinmesi ümidiyle...

   
 5. ülkemizde domuz eti yiyenler var

  Kul hakkı, yetim hakkı, yoksulun hakkını yiyenler kadar mide bulandırmayan durumdur. Bunu anlamak için müslüman olmak şart değildir, insanî duygular taşımak yeterlidir.