1 2 3 4 5 6 7 8

büyü yapmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. her türlüsünden deli gibi korktuğum, kur'an da da çok günah olduğu yazılı olay. bence bunu yapan da yaptıran da çok büyük vebalin altına girmektedir.

   
 2. bunu yapan veya yaptıran kişilerin söylenenlere göre yatacak yeri olmadıkları gibi diğer dünyadada başına aynı şeylerin geleceği söylenmekte.

   
 3. insanın ahiretini yakmasına sebep olacak davranış. büyü yaparak birilerinin mutluluğunu yıkarak, bozarak ne kazanıyorsun. aslında kazanıyorsun ama hayrını görebilir misin? kalıcı olmadığım en fazla 100 yaşayacağın dünyayı edebi kalacağın yerle insan neden değişir ki.

   
 4. sadece inancı olmayan kişilerin bulaşacagı durum.

   
 5. Cahil, kendi sorunlarını çözemeyen aciz insanların başvurduğu yöntem. Sonuçları hem kendilerine hem sevdiklerine maddi ve manevi zarar.

   
 6. Çok anlamadığım kafamı da takmadığım bir konu.

  aslında denemek lazım "voodoo büyüsü işe yarıyor mu safsata mı?" diye. :)

  Hedef olarak canlı olmayan bir nesneyi seçersek kimseye zarar vermemiş oluruz.

  Büyünün çok işe yarayan bir yöntem olduğunu sanmıyorum.

  Olsaydı TCK'nın ilgili babında yerini alırdı.

  Ülkenin tamamı birbirini garip nesnelere çevirirdi.

  kimse yataklardan kalkamazdı.

  Bırak araların açılmasını kimse evlenmeye fırsat bile bulamazdı. :) :)

   
 7. Tartışmalı konu.

  O değil de sinir olduğum bir kaç durum var. Bizim millete özgü bu. Ortada yanlış bir olay var, olayın kahramanlarına ya büyü yapılıyor, ya içine cin kaçıyor ya da şeytana uyuyor Ve bunlar olduğu için mağdur ya da başrol oyuncumuz hiç bir şekilde suçu üzerine almıyor, ya da aldırmıyorlar. Bu anlayışla bu ülke bir adım ileri gitmez.

  Bu olay bazen mahkemelerde eşini öldüren tiplerde de var. "Şeytana uydum hakimim"

  Bak sennn... "Bir şey oldu bana, kendimde değildim" Allah allah... Bana kalırsa asıl sen, zaten oydun... Neyse, gerçekten bu durum fena halde canımı sıkıyor.

  Konuya geri döneyim, bir kişi aynayı karşısına alıp öz eleştirisini yapmadığı sürece suçu başkasına daha çok atar. Büyüyü, cini, şeytanı kendine kılavuz tutar.

   
 8. Cahil toplumlara özgü.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam