1 2 3 4 5 6 7 8

cuma56

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

136 entry 37 konu hiç puanı yok
11.08.2016 16:33 son işlem tarihi takip etme takip et

kedi sahibi olmak

aklıma uzun yıllar(7 yıl önce) önce sahip olduğum kedim "mehmet reşat" getiren başlık.evet,mehmet reşat ya da onu çok sevmemden ötürü dediğim "reşo" tam bir yoldaştı.sabah öğretmenliğe gittiğim dağ köyüne benimle caddeye kadar çıkar servis gelene kadar beklerdi.soğuk kış günlerinde onu kimi zaman kucağıma alır eve götürür kimi zaman da servisle onu köye götürürdüm. benim için bir kedi değil sanki bir arkadaş,dost,yoldaş veya bir evlat gibiydi.tanıdığım bir çok insandan daha akıllıydı mesela.yalan söylemiyor,riyakarlık yapmıyor,izinsiz eve kedi atmıyordu.tek kusuru konuşamıyordu.dili tutulmuş bir insan gibiydi adeta.aramızda başlangıcı ta ilk insana dayanan bir dostluk oluşmuştu sanki .Entellektüel bir kediydi.her kitap okuduğum zaman önemli yerlerini ona okur ve görgüsünü artırmak için elimden geleni yapardım.son zamanlarda fransız bir soyluya benziyordu.tabi bu güzel günler bizim içinde uzun sürmedi.hala ne olduğunu anlamadığım bir durum oldu ve bir gün okuldan gelirken kedim "reşo" görünmedi.o gün bugündür görünmüyor.evet, bir yere çapkınlık yapmaya giderken öldü mü ya da sokakta araba mı çarptı bilmiyorum.ama aradan geçen onca zamana rağmen hala onu özlediğimi belirtmeliyim vesselam.

11.08.2016 16:33
 1. egosu olmayan akademisyen

  "ekşi sözlükten araklanan başlık"

   
 2. ressam salvador dali

  bıyıklarını osmanlı aydınlarında etkilenerek bıraktığını düşündüğüm sürrealist ressam.bilinen en önemli eseri "belleğin azmi"adlı tablosudur.

   
 3. memurlar.net e ilk eleştiri

  sözlük yazarları tarafından yazmış olduğum entry "orhan pamuk 'ın kırmızı saçlı kadın "anlamsız bir şekilde silinmiştir. suserler mesaj atarak hatamı söyleyebilirdi bende gerekli editleri yapardım ama bunun yerine anlamsız bir şekilde uyarı yapamadan silmeleri "ekşi sözlük" yazarlık yapan birisine karşı yakışıksız bir durum olarak kalmıştır.

   
 4. 2016 müdür yardımcılığı sınavı

  81 puan aldığım sınavdır. kopya ,paralel ve mülakat olmandan objektif kriterle yapılan ve adını ilk defa duyduğum eğitim(boş)iş sendikasının "atatürk ilke ve ınkılaplarının sorulmamasına "danıştaya itiraz ederek atama takviminin durdurulmasına sebep olan ve 17350 kişi tarafından her gün bedduaya alan sınavdır.bre boş sendika hiçbirimiz atatürk ilke ve inkılaplarıyla sorunu yok zaten bütün eğitim hayatımız boyunca defalarca öğrendik bunu hangi akıl tutulmasıyla bunu sınava 2 ay kala dava konusu edersin.al şimdi yine torpili olanlar en güzel yerlere gelecek ve sendikana kına yakarsın artık.

   
 5. orhan pamuk kırmızı saçlı kadın

  SON ZAMANLARDA OKUDUĞUM KİTAPLAR İÇERİSİNDE BİR SOLUKTA BİTİRDİĞİM VE ÇOCUKKEN İZLEDİĞİM YEŞİLCAM FİLMLERİ TADINDA OLAN TÜRK EDEBİYATININ EN BÜYÜK ROMANCISI ORHAN PAMUK'UN SON ESERİ

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam