1 2 3 4 5 6 7 8

cuma56

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

136 entry 37 konu hiç puanı yok
11.08.2016 16:33 son işlem tarihi takip etme takip et

kedi sahibi olmak

aklıma uzun yıllar(7 yıl önce) önce sahip olduğum kedim "mehmet reşat" getiren başlık.evet,mehmet reşat ya da onu çok sevmemden ötürü dediğim "reşo" tam bir yoldaştı.sabah öğretmenliğe gittiğim dağ köyüne benimle caddeye kadar çıkar servis gelene kadar beklerdi.soğuk kış günlerinde onu kimi zaman kucağıma alır eve götürür kimi zaman da servisle onu köye götürürdüm. benim için bir kedi değil sanki bir arkadaş,dost,yoldaş veya bir evlat gibiydi.tanıdığım bir çok insandan daha akıllıydı mesela.yalan söylemiyor,riyakarlık yapmıyor,izinsiz eve kedi atmıyordu.tek kusuru konuşamıyordu.dili tutulmuş bir insan gibiydi adeta.aramızda başlangıcı ta ilk insana dayanan bir dostluk oluşmuştu sanki .Entellektüel bir kediydi.her kitap okuduğum zaman önemli yerlerini ona okur ve görgüsünü artırmak için elimden geleni yapardım.son zamanlarda fransız bir soyluya benziyordu.tabi bu güzel günler bizim içinde uzun sürmedi.hala ne olduğunu anlamadığım bir durum oldu ve bir gün okuldan gelirken kedim "reşo" görünmedi.o gün bugündür görünmüyor.evet, bir yere çapkınlık yapmaya giderken öldü mü ya da sokakta araba mı çarptı bilmiyorum.ama aradan geçen onca zamana rağmen hala onu özlediğimi belirtmeliyim vesselam.

11.08.2016 16:33
 1. bira ve midye

  amele içkisi cips ve tuzlu yer fıstığı daha iyi gitti için midyeyi tavsiye etmediğim durum.

   
 2. vitor perreira

  türkiye'ye gelip köşeyi dönen teknik direktörlerinden herhangi biri.

  not:bir galatasaraylı olarak çohhhh beğeniyoruz.umarım önümüzdeki 15 yıl o olur yüce fenerbahçenin teknik direktörü.

   
 3. pert

  kullanılamaz duruma gelmek.

   
 4. canına kıymak

  azrail ile göz göze gelmeye cesaret etmek.şaka maka cinnet geçirip gökyüzüne ,havaya soğuk suya,sevgiliye,aşka veda etmektir.ya da akli melekelerini kullanmayıp ruhsal dünyayla hareket etme durumu.

   
 5. Ev yapımı baklava

  gece gece açılan gündeme gelen başlık yüzünden canımım geçtiği güzel tatlı.valla olsa da yesek değil mi sevgili suserler.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam