1 2 3 4 5 6 7 8

brugge

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

102 entry 148 konu hiç puanı yok
03.09.2021 09:37 son işlem tarihi takip etme takip et

Telefon numarasını hiç değiştirmeyen kişi

Numaranın yıllarca kullanılmasından dolayı o şirket senin, bu şirket benim paylaşılmış, satılmış olduğu gerçeğiyle yüzleşen ve yüzleşecek kişidir. Rahat yoktur, gereksiz, tanınmayan numara aramaları fazladır. Bir kere alışveriş yaptığınız yerlerin paylaştığını düşünseniz epey bir firma eder. Bazı mağazaların telefon numarası üzerinden üyelik yaptığını düşünürsek, epey bir elde gezmiş dolaşmış olma ihtimali fazladır. Numarayı putlaştırmamak güvenlik için belli bir aralıkta değiştirmek lazımdır. Garanti ederim, sevgi toplumu olmadığımızdan birkaç seveniniz ve işi düşenler haricinde sizin numaranızı değiştirdiğinizi kimse anlamayacaktır.

31.08.2021 09:28
 1. Boşanıp beraber yaşamak

  Boşandığı halde aynı çatı altında yaşamaya devam etme durumu. Gördüğüm kadarıyla bir takım devlet yardımlarını alabilmek için bazı çiftlerin aralarındaki bağ sona ermediği halde kağıt üzerinde boşanarak, birlikte yaşama halini sonlandırmamalarıdır.

   
 2. memur dediğin

  Düşmanı çoksa biliniz ki işini doğru yapıyordur.

   
 3. kasiyer kız

  Özetle bugünün kasiyer kızı diyelim. İşsizlik sorunun yansımaları var tabi burada öncelikle.

  Ancak bugünün koşullarında dil bilmeden aldığın ürünü kuramazsın kullanamazsın.

  Bir takım üniversite mezunları arasında ego sahibi çok fazla insan var. Okudun tamam. Ama başka? dediklerinde yoksan, yine bu kasiyer örneğindeki gibi sırf görüntüye bakarsan çok aldanırsın. Üstü kirli diye sevmediğimiz oto sanayide çalışanlar pek çok insandan fazla fazla para kazanır, dil bilse kendini daha iyi de geliştirir. Üniversite mezunları sadece okuduğu defterler kitaplar, verdiği tezlerin dışında dünyaya yapabilecek başka??? ları yoksa hepsi örnekteki, kızın durumunda olurlar. Diplomamı göstereyim birileri beni tepelere çıkarsın, o dönem bitti...

   
 4. hayatında bir türlü olmayan şey

  uzun bir tatil. şöyle birkaç sene herşeyi unutacağım,sileceğim, baştan başlayacağım bir şey. Strese sokacaksa varsın aşk da olmasın, hiç uğramasın benim sahip olabileceğimden daha iyi yerlere bi defolsun gitsin farketmez...

   
 5. hayatımızdan kaybolan şeyler

  Kazanılan başka şeyler ile yer değiştiren şeylerdir. Mesela aşk vardır, onu yürütecek zaman, imkan vs. yoktur. Sonra süre geçer zaman imkan olur o aşktan yoktur ortalıkta... Bize bonkör olmayan geçmişle fazla uğraşmamak lazımdır, her yeni gün yeniyi filizlemelidir.

  Geçmişi özlüyorsan da mesela bugün ne yapacaksın komşuluk ilişkilerini, adam senin wi-fi şifreni ister sonra internette birilerine sayar söver, polis seni alır götürür. Herşey bugündür, bugüne evrilmelidir.