1 2 3 4 5 6 7 8

brugge

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

35 entry 129 konu 476 puan
17.02.2019 13:07 son işlem tarihi takip etme takip et

mesleklerin toplumsal statüsü

Doktorun mühendisin dövüldüğü yerde pek de tın olmayan bir husustur. Ancak sevilebilme ihtimali olan yerde (kız isteme merasimi vs.) belki işe yarar .

05.02.2019 14:57
 1. puan geçmeyen işletme

  Kampanyalarda puan kazanıp o puanı kullanma umuduyla gittiğiniz, bankanızın pos u olmadığı için yine cepten yediğiniz işletmedir. özellikle akaryakıtta başa geldiğinde yolda olup o akaryakıt firmasına ait bir istasyona uğradığınızda başınıza gelirse günü de sınırlıysa harcamaların hibeye döndüğü sonuçlar doğurabilmektedir.

   
 2. kredi kartı geçmeyen işletme

  İşlek bir yerdeyse para çoğaldıkça Soyulma riski taşıyan işletmedir. Daha çok kart kullanmayı atm ye gitmeyi sevmeyen görmemiş, kendini de eğitemeyen amcalardır.

   
 3. Paulo Coelho

  "Piedra ırmağının kıyısında oturdum ağladım" gibi uzun isimli bir kitabını okuduğum yazar.

   
 4. Bir kızı 10 kişi ister 1 kişi alır

  istemek ve almaktan ne kastedildiği çelişkili olduğu için, çok astronomik sayılara kadar çıkabilecek ifade. Yani ailelerle olan kayıtlı merasimler mi, okul sıralarına uzanan kayıt dışı talip olma durumları ve neticesindeki başbaşa kalmalar mı. Nereden bakarsak birileri istemiş ve istediğini almış olduğundan terimlerin kayıtlı ya da kayıtdışı olmasına göre değişimi sözkonusu olup sayılar da buna göre değişecektir.

   
 5. söz ve müzik

  Hugh Grant in bilinen çizgisini sürdürdüğü (Bridget Jones Diary, Nothing Hill, Two weeks notice) Drew Barrymore un o döneme kadar izlediğim çerez filmlerine (çarli nin melekleri vs.) nazaran içinde bulunduğu en üst düzey proje.