1 2 3 4 5 6 7 8

denetim

paylaş araştır şikayetçiyim

 

  1. yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından, işlemlerde herhangi bir aksaklık ya da usulsüzlük yapılıp yapılmadığının, kurallara ve amacına uygun bir şekilde hizmet edildiğinin kontrol edilmesi amacıyla yapılan bir nevi sınama işlemidir.

     
  2. Kamusal alanda, doğru düzgün yasalar kurulmayınca, yasalar olsa dahi onlara uyan bilinçli duyarlı bir toplum olmayınca icat edilen genellikle geçici ve gaz alan çözümler üreten hatta onu dahi üretemeyen anlayış. Depremde binalar hasar görür herkesin ağzında aynı cümle "denetim yok". yani 2 memur gidecek oraya baronların, para babalarının ticari hayatına son verecek beklentisi. Ne kadar hayalperest ve romantik bir toplum var diyesi geliyor insanın.

    Yasalar varsa onlara uyarsınız. izinleri de yasalara göre verirsiniz. Yasalara uymayıp yada onları gevşetip esnetip verdiğiniz izinler müsadeler bir yerde deprem, başka yerde yasa dışı eğitim kurumları, başka yerde sahillerin kıyıların gaspı, başka yerde gıda zehirlenmesi, başka yerde göl nehir kirliliği, kıtlık, kuraklık, susuzluk gibi büyük sorunlar çıkarır. Belki ileride su da tükenecek. o zaman kimse denetim yetersiz diyemiyecek. Kanunları koyanlara nazaran, memurlara çamur atmak çok daha kolay oluyor, ondan "denetim yetersiz" demek de kolay işte. Çünkü toplumun maaşı, yardımları da kanunları koyanlardan geldiği için, at çamuru memura olsun bitsin..

     
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam