1 2 3 4 5 6 7 8

saat takmamak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. saat kullanmaktan fazla hoşlanmayan kişilerin yaptığı davranıştır. pek saat takmadım ama saat takmadığım içinde bir eksiklik hissetmedim.

   
 2. aksesuar kullanmayı sevmeyen kişilerin yaptığı davranıştır. aslında sol kola takılan güzel bir saat çok şık gözüküyor.

   
 3. Bende organ eksikliği yaratan durum. Benimsemişim bir kere,yatınca da başucumda...Biz ayrılamayız.

   
 4. Saat kullanımını tercih etmeme nedeni, sokakta zamanını öğrenmek adına soran kişi ile iletişim kurmamak için seçtiği tavrı.

   
 5. Saat kullanmayanlardan kullanmamama sebeplerine dair pek çok gerekçe duymakla beraber elalem saat sormasın diye kullanmayanların da var olabileceğini il defa duyduğum entryler bulunan başlık.

  Saat ilk icat edildiği dönemden beri zamanı iyi ve planlı kullanmak isteyenler için vazgeçilmez bir araç olmuştur. Günü parçalara bölmeden tutun da, hayatın içerisinde artan hızın temposuna bağlı olarak saati bilmek, zamandan haberdar olmak insanoğlunun vazgeçilmez bir ihtiyacı haline gelmiştir. Bu nedenle değişik ebatlarda ve şekillerde saatler üretilmiş, duvardan masaya, çarşı meydanından kollarımıza kadar her yerde karşımıza çıkmıştır. Sapasağlam ve düzgün yürüyen aletler için bile "saat gibi" demişiz, öyle ki saat zihinlerimizde sorunsuz çalışmanın simgesi olmuş.

  Öte yandan konunun başlığını da oluşturan "saat takma" kavramı kol saatlerinin insanın tartışılmaz bir aksesuarı olduğunu hatırlatan deyimleşmiş bir ifadedir.

  Günümüzde artık mobil telefonlar veya genlel anlamda cihazlar kullanılmasıyla kol saati eski rağbetini yitirmiş, artık amacı dışında süs eşyası olarak ilgi görmeye başlamıştır.

  Ancak yine de zamanı öğrenmek ve soranlara bildirmek için en insancıl ve kolay araçlardan biridir kol saati. Sosyalleşmeyi de sağlar, beğendiğiniz bir modeli nereden aldığını sorarak başladığınız bir konuşma, güzel bir dostluğu veya iilişkiyi beraberinde getir(ebil)ir...

  O nedenle saat kaç diye sorulmasından korkmadan kolumuzda özgürce ve hesapsızca saatlerimizi bulunduralım, kullanmayanları da uyaralım (tebessüm)

   
  (Bkz: saat)(Bkz: casio)(Bkz: kol saati)(Bkz: siyah plastik casio saat)
 6. günün her anında saatin kaç olduğunu öğrenmeden edemeyen benim için artık mümkün olmayan davranış.

   
 7. tabii ki de saat kullanmamak değildir.

  saat takmamak dedik aga saate bakmamak demedik.eskiden sokakta insanlar birbirine saat sorardı; şimdi pek az kişi saat takarken, saat kaç diye soranlar bitme noktasında.düşünürseniz sebebini bulabilirsiniz.öptüm.

   
 8. günümüzde akıllı telefonlarda saatla birlikte birçok şeyin bulunduğu için kol saatinin gereksiz görülmeye başlanmasının sonucu.

   
 9. beni tarif eden konu.

  takmıyorum, takmak da çok hoşuma gitmiyor. başkalarının bileğinde görüp, ara ara heveslenip takıyorum ama uzun sürmüyor. sehpanın üzerinde duruyor duruyor duruyor. sonra bakıyorum çok fazla burada kaldı deyip, kutunun içerisine koyup, kaldırıyorum.

   
  (Bkz: saat)
 10. Biz öğretmenler için pek mümkün olmayan bir durumdur. Zira dersin bitimine kaç dakika kaldığına saatimden bakar, ona göre tahtaya soru yazarım. Saatime bakmayıp, öğrencilere sorsam ders her zaman bitmiş olur zaten(okulumuzda zil uygulaması yok). Hem sadece ders için de değil, saate bakarak zamanı takip etme, alışkanlık haline geldiği için saat takmadan dışarı çıkmak benim için bir yanımın eksik olduğu anlamına gelir, habire sol bileğime bakarım. arada telefonu evde unuttuğum da olur, ancak bu durum saati unuttuğumdaki eksiklik kadar etki yaratmaz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam