1 2 3 4 5 6 7 8

masumlar apartmanı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. gülben ve neriman'ın beni bitirdiği sahnelerin yaşandığı dizi.

  dün akşam ki bölümü, neydi o öyle dedirtti resmen. gülben'in aşık halleri çok tatlı ama ondan sonra yaşadıkları da bir o kadar ürkütücüydü. safiye içindeki canavarı ortaya saldı resmen, gülben'de güzel karşılık verdi. o elbiseleri at at artık diye içimden geçirdim. attı ama özür dileyecek diye korkuyorum ablasından.

   
 2. izlediğim ve izlenmesi yönünde tavsiyelerde bulunduğum ender dizi.

  konusuyla ve dizide rol alan oyuncuların üstün performansıyla gözlerimiz oyuncu görüyor. oyuncuların dizideki karakterleri sonuna kadar yaşadığını biliyorum desem yeridir; çünkü aynı duyguları ben de yaşıyorum. çaresizliği, sevgisizliği, babanın alakasızlığı, annenin vicdansızlığı. bu duyguların hepsini izleyici iliklerine kadar izliyor.

  uzun yıllardır kaliteli yapımlara ve oyunculara ihtiyacımız vardı. bunu da masumlar apartmanı'nda yakaladık. dizide yer alan oyunculara: "sen kötüsün, şu iyi" diyemiyoruz, dedirtmiyor, yaşananları yaşamış gibi hissedince.

   
  (Bkz: trt 1)
 3. Ah Gülben ah demek istediğim dizi.

  Esra da zorluyor kızı. uzak dursana Esat'dan sevmiyorsun, kullanıyorsun adamı.

   
 4. şu anda safiş çıldırdı herhalde iyice. yazayım da izlerken, sonra unuturum.

   
 5. Aileye eşlik edilen zamanlarda denk geldiğim, az önce safiye karakterinin babasından ağlayarak ve çaresizlikle yardım istemesi sonrasında başını duvarlara vurması , içimde hüngür hüngür ağlama isteği uyandıran dizidir.

   
 6. daha evvel izlediğimiz dizilerden gerek senaryo gerekse içerik yönünden oldukça farklı birçok psikolojik unsuru içinde barındıran bir dizi "masumlar apartmanı". senaryosu, psikiatr, sunucu ve yazar dr.gülseren budayıcıoğlu'nun gerçek bir hayat hikayesini anlattığı "madalyonun içi" kitabından uyarlama imiş. başka tv kanallarında da eşzamanlı olarak yine yazarın eserlerinden alıntı senaryosu çıkarılan dizileri izleme rekorları kırmakta. istanbullu gelin, yaşadığın ev kaderindir, kırmızı oda vb.

  öyle görünüyor ki, akıştaki bu diziler yakın zamanda -daha evvel birkaç dizide de olduğu gibi- birbirlerini ziyarete başlayacaklar. zira masumlar apartmanının son bölümünde dizinin kahramanlarından safiye'nin kontrolden çıkan çılgın durumu, bir an evvel psikolojik tedaviye muhtaç olduğunu gösteriyor. haliyle "kırmızı odaya gitme zamanıdır, yol göründü" diyebiliriz. böylece dizi komşuluğu başlarsa hiç şaşırmayacağız. -tebessüm-

   
 7. yazarları sözlükten uzaklaştırmayı başaran dizi.

   
 8. "Naci karakteri gibi bir arkadaşım olsa" dedirten dizi.

  Fikirlerden, hislerden konuşulacak bir insan...

   
 9. Safiye'yi gördükçe mutfağa başımı örtüp giresim ,

  tüm evi çamaşır suyuyla ovalayasım ,

  gelen misafire sabahlık giydiresim geliyor.

  ( açıklamalı başlık )

   
 10. salı akşamlarının vazgeçilmezi.

  en çok da sarı bıyığa üzülüyorum.

  gülben anla artık da!

  sarı bıyık senden hoşlanıyor.

  kapıcı diye hor görmeyin adamı aaa!

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.