1 2 3 4 5 6 7 8

masumlar apartmanı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. reklamlar ile bölünmesine tahammül edemediğim için gününde değil,Çarşamba günü izlediğim dizidir. Turkcell superonline TV plus sağolsun.

   
 2. İlk çıktığında haberimin bile olmadığı, etraftan duyup da son 5-6 bölümdür izlemeye başladığım, niye en baştan beri izlememişim diye hayıflanmama neden olan, ince esprilerin havada uçuştuğu, psikolojik sorunları olan onca insana rağmen eğlenceli olmayı başarabilen değişik bir dizi.

   
 3. herkesin dilinde olan dizidir.

  ben kitapta okumuştum ama orada 50 sayfa kadar yer verilmiş dizide sanırım senaryo biraz değiştirilmiş ama ana hikayesi aynı.

   
 4. 2-3 bölümdür izleyemediğim dizi. yani izlemek istiyorum ama bu aralar ara vermem gerekiyor. nisandan sonra duruma göre kaldığım yerden devam ederim ya da edemem.

  bakacağız :)

   
 5. dizide oynayan ezgi mola'nın canlandırdığı safiye'nin annesinin duvardaki fotoğrafını yıllar önce bizimkiler adlı dizide yönetici sabri beyin hanımı ayla hanımın babası rüknettin'in fotoğrafına benzettim. hatta fotoğraflardaki kişilerin akraba olabileceğini düşündüm.

  buradan, diziye ne kadar odaklandığım da ortaya çıkıyor.

   
 6. safiyenin inciye şiddet uyguladığı dizi.

  kadına şiddete hayır!

  devletin televizyonu trt de asla olmaması gereken şey.

   
 7. müziği oldukça kasvetli. oyuncuları harika. baş kahramanı safiye'nin insanı çileden çıkaran, psikolojisi bozuk obsesif kompülsif bozukluk mu dersiniz, bilumum takıntılı halleri ve gülben'in aslında ablasından daha ziyade benzer özelliklere sahip karakteri, han'ın gizemli, bir o kadar da gerilim filmlerini aratmayan çöp toplama serüveni, evin babası rüknettin'in bir gidip, bir gelen alzheimerli hafızasıyla aslında günümüz türkiye'sinde hemen hemen her evde benzerleriyle karşılaştığımız, "bizi bize" anlatan bir dizi masumlar apartmanı. diziyi izlerken mutlaka arada bir durup, derin nefes alınması özellikle tavsiye olunur. zira dizinin ağırlığı ve negatif ambiyansı dolayısıyla soluk almak unutulabilir. gülseren budayıcıoğlu'nun kalemine, yüreğine sağlık dedirten dizi.

   
 8. safişten müthiş ders.

   
 9. İlk 5 bölümün iyi sonraki bölümlerinin garip geldiği dizi

   
 10. son bölümde inci'nin babasının mezarındaki isyanı ve safiye'nin o'na destek olması... safiye iyileşse bütün ev halkı iyileşir. aslında merhametli ve akıllı bir kadın, sadece psikolojik rahatsızlığı onu istemediği bir insan haline getiriyor.

  Bu bölümde daha çok oyunculuklar konuştu. Hissettik mi İnci'nin isyanını, Gülben'in sevgisizliğini ve safiye'nin çaresizliğini ?

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.