1 2 3 4 5 6 7 8

ahmet kural'ın sıla'ya şiddet uygulaması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. son bir haftadır gündemde olan ve Ahmet kuralın itibarını fazalasıyla zedeleyen ve haklı olarak sılaya çığ gibi destek mesajlarının artmasına sebep olan olaydır.

   
 2. ünlü olunca haberinde hızla yayılmasına sebep olan üzücü haber.

  halbuki türkiye'de o kadar kadın dayak yiyor ve kadın cinayetine kurban oluyor ki. onlar bu kadar ses getirdi mi? kimler sosyal medyadan bu kadınlara ya da ailesine destek olmak için yıprandı, durdu. dayak atan kişi adamım diye ortalıkta gezdi durdu, bir de sırtını sıvazlayanlar çıkıp, "aferim" doğru olanı yaptın, diye pohpohlandı.

  işte bu kadar adaletsiz bir dünya da yaşıyoruz. paran varsa, dayak kötüdür, yapılamaz ama fakirsen hakettin sen o dayağı ya da öldürülmeyi.

  Keşke her dayak atılan kadın için bu kadar üzülüp, o adamı taşlayalım!

   
  (Bkz: kadına şiddet)
 3. sadece sılaya değil hiçbir kadına hatta hiçbir canlıya yapılmaması gereken şiddettir.

   
 4. sıla'nın bir çok kadın gibi(zengin-yoksul-ünlü-ünsüz farketmez, maalesef çoğu sessiz kalıyor) sessiz kalmadığı ve yine o güzel yüreğini gösterdiği olay.

   
 5. ahmet kural ın nisa 34 e bağlı iyi bir müslüman olduğunu gösteren olay.

   
 6. gerçekleşmemesi gereken ancak yaşanmış olan üzücü olayın: insanlarca fütursuzca ve bilinçsizce bir linç ve destek kampanyasına dönmesidir.

   
 7. Şiddet hiçbir şekilde kabul edilemez lakin her gün binlerce kadın şiddet görüp onlarcası öldürülürken sessiz kalıp sıla daha doğrusu ünlü biri söz konusu olunca sesleri gökleri delen entel dantel sanatçılarımızın samimiyetsizliklerini bir kez daha görmemize vesile olan olay daha dün bir kadın iki küçük çocuğunun gözü önünde kucağındaki puset içinde bir kaç aylık bebeği varken eşinden yediği yumruk darbeleriyle düşüp bayıldı ama hiçbir sanatçımızın! ağzından tek kelime duymadık

   
 8. en son adli tıp kurumunun sılanın iddia ettiği morlukların orjinal olmadığını belirlemesi ama yinede savcının ahmet kural hakkında verdiği ifadeyi itiraf sayması sebebiyle 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açması sonucu arap saçına dönen durum.magazin sevmeyen biri olarak neden bu konuya yorum yaptıysam bende (tebessüm)

   
 9.  
  (Bkz: 6284 sayılı kanun)
 10. aile bakanlığı'nın davaya müdahil olduğu konu.aile bakanlığının hiç işi gücü kalmamış nikahsız birliktelik yaşayan alkolik bir kadının alkolik bir adamdan dayak yemesini savunuyor.ne çok medya yönlendirmesi oluyor ülkemizde.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.