1 2 3 4 5 6 7 8

abbiiee.

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

92 entry 4 konu hiç puanı yok
18.01.2019 15:52 son işlem tarihi takip etme takip et

detone olmak

çok bi başıma gelen durum. acilen şan dersi almalıyım.(gülücük)

10.09.2018 09:32
 1. sude

  gün yüzüne çıkmamış, entryleri silinmiş başlıkları bir bir büyük bir özen ve özveriyle araştırıp, bulup, bizleri aydınlatacak şahane yorumlarla süsleyerek açıklayan en tatlı sözlük yazarımız. (gülücük)

   
 2. ekşiden başlık araklamak

  bir başlık açmak istiyorum, bakıyorum ekşi sözlükte var, vazgeçiyorum. her açılan başlık illa ekşi sözlükte var diye açılmamalı mı? böyle böyle başlık açamaz oldum, gibi dertlerimi dökebileceğim başlık.

   
 3. Sık kullanılmayan sözcükler

  Kullanılınca tuhaf tepkiler aldığımız söz öbekleri.

  Lise 1'de bir kompozisyonumda "sevinçten dört köşe oldum" yazmıştım. Hoca bana kompozisyonumu okutunca erkek arkadaşlardan biri "nasıl düzeltmişler?" Deyip sınıfı kahkahaya boğmuştu. Çok zoruma gitmişti.

  Yine üniversitede bir erkek arkadaşa, "sınav saatini teyit edip bana dönüş yapabilir misin?" Dediğimde, "Teyit etmek" deyip gülmeye başlamıştı.

   
 4. İsim kısaltmak

  #1jgo entry'nin neredeyse aynısını yazıyor olmamı farkettiğim konu.

  Ek olarak samimi olduğum kişilerin isimlerini illaki kısalmaya lüzum görmüyorum. Bazılarınınkini sempatikleştirerek uzattığımız da olur.

  Örneğin, sudecan (gülücük)

   
 5. ali dayı

  kemal sunal'ın talih kuşu filmini hatırlatan durum.

   
  (Bkz: kemal sunal)(Bkz: talih kuşu)

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam