1 2 3 4 5 6 7 8

abbiiee.

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

92 entry 4 konu hiç puanı yok
18.01.2019 15:52 son işlem tarihi takip etme takip et

uyumamak için yapılan saçma sapan hareketler

zamanında benim de yaptığım yanlış davranışlar.

hiç unutmuyorum üniversitede finaller haftası. Allah'ım saat akşam on bir deyince benim gözler hafif hafif kapanmaya başladı. o gün de zor bir sınav öncesi, ablam dedi "kolayı kahve ile karıştır, içine aspirin at." neden uyarım ki böyle eksantrik şeylere? neyse ben o akşam o içeceği yaptım yapmasına, uyumadım da ama neden? karın ağrısından tabii ki. beni hasta etti. sınav da berbat geçti.

alışkanlığınız olmayan şeyleri denemeyin arkadaşlar, dost tavsiyesi.

31.12.2018 11:46
 1. sude

  gün yüzüne çıkmamış, entryleri silinmiş başlıkları bir bir büyük bir özen ve özveriyle araştırıp, bulup, bizleri aydınlatacak şahane yorumlarla süsleyerek açıklayan en tatlı sözlük yazarımız. (gülücük)

   
 2. ekşiden başlık araklamak

  bir başlık açmak istiyorum, bakıyorum ekşi sözlükte var, vazgeçiyorum. her açılan başlık illa ekşi sözlükte var diye açılmamalı mı? böyle böyle başlık açamaz oldum, gibi dertlerimi dökebileceğim başlık.

   
 3. Sık kullanılmayan sözcükler

  Kullanılınca tuhaf tepkiler aldığımız söz öbekleri.

  Lise 1'de bir kompozisyonumda "sevinçten dört köşe oldum" yazmıştım. Hoca bana kompozisyonumu okutunca erkek arkadaşlardan biri "nasıl düzeltmişler?" Deyip sınıfı kahkahaya boğmuştu. Çok zoruma gitmişti.

  Yine üniversitede bir erkek arkadaşa, "sınav saatini teyit edip bana dönüş yapabilir misin?" Dediğimde, "Teyit etmek" deyip gülmeye başlamıştı.

   
 4. İsim kısaltmak

  #1jgo entry'nin neredeyse aynısını yazıyor olmamı farkettiğim konu.

  Ek olarak samimi olduğum kişilerin isimlerini illaki kısalmaya lüzum görmüyorum. Bazılarınınkini sempatikleştirerek uzattığımız da olur.

  Örneğin, sudecan (gülücük)

   
 5. ali dayı

  kemal sunal'ın talih kuşu filmini hatırlatan durum.

   
  (Bkz: kemal sunal)(Bkz: talih kuşu)