1 2 3 4 5 6 7 8

son yıllarda mezun olan üniversitelilerin yetersiz oluşu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çok sayıda üniversitenin açılmasıyla üniversite giriş puanlarının çok düşmesi ve öğretim üyelerinin tam anlamıyla bilgi donanımına sahip olmaması sonucu, mezunların düştüğü ve düşürüldüğü durum.

   
 2. defaatle okuduğum ama vurgunun nerede olduğunu anlayamadığım başlık.

  nasıl yetersiz sayıca mezun mu yetersiz mezun olanların donanımı bilgi birikimi mi yetersiz diye insan önce şöyle bir düşünüyor ama taaaa ki konunun entrysini okuyunca böyle bir aydınlanma geliyor insana.

  son bir yılda 3. mülakatını geride bırakan 17 yıllık bir kamu çalışanı olarak mülakata katılan adayları gördükçe bu konunun tespitin en iyisi olduğunu düşünüyorum.

  kamuda bir işe aday olan bir mezun düşünün ki "iade taahhütlü posta"dan haberi yok.

  ya da kendi kişisel işleri için kuruma telefon edip " benim işim biraz acele de mülakatı öne çeksek haftaya olsa mesela" diyebiliyor

   
  (Bkz: ne günlere kaldık)
 3. üniversite okumanın bir değerinin kalmaması ve gereksiz sayıda aşırı üniversite açılıp diplomalı işsizler yetiştirilmesi sebebiyle oluşan durum.

   
 4. Eğitim kalitesi insan kalitemizin beraber düşüyor. Fetonun milli eğitim bakanlığındaki köpekleri eliyle eğitime konulan dinamitlerin sonuçları bunlar. İlkokulda ve orta okulda çocuk velisinin izni olmadan kalamaz. Ortaokulda disiplin yönetmeliği zayıf. Sınıfta kalmada olmadığından sınıfta tembellik muteber. Çalışan çocuk inek damgası yiyor. Bu nedenle şu anda liselere okuma yazması zayıf öğrenciler geliyor. Yani ilkokulu boş geçiriyor. Orta okulu eğitimsiz, lisede biraz zorlanıyor öğrenci. Eğitim feto tarafından kolaylaştırılmış. Lisede 10 dersin 7 si zayıf olan öğrenci sınıfı geçiyor. Üniversiteye doğru dürüst kitap okumadan, hayat tecrübesi eksik, boş beleş test bebeleri geliyor. Sonuç ortada.

   
 5. Türkiye için her zaman geçerli durum. Eskiden de vasıfsız bir yoğunluk vardı şimdi de öyle.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam