1 2 3 4 5 6 7 8

Memurlar.Net

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çokça şeyin başlangıcı ve bitişi.

   
 2. Farkli bolumlerinde cok farkli insanlari bir araya getiren ortam.

   
 3. 2006 yılında sınavlar ve ilanlar için üyelik aldığım şimdilerde edebiyat bölümünde editörlük yaptığım site.girişine dikkat bağımlılık yapar ikâzı yazılması gereken site.

   
 4. profesyonel bir şirkettir. Buyurun sitenin sahibi yusuf demirden (mahlas) dinleyeklim. 2000 senesinde kurulan sitenin doğuşunu, emeklemesini anlatırken gülüşmelerle devam ediyor söyleşi: "O tarihte daha memurlar.net ismini almamıştık. İnternetle yeni tanışıyoruz. Bedavaya domain veren sitelerden bir isim alıp DMS nedir; Memur nasıl olunur; memurlukta derece nedir vs... gibi bilgiler vermeye başladık. O sıralarda, hiç haberimiz yokken, NTV'ye haber olmuşuz! Ziyaretçi sayımız 200'den 2 bine fırlayınca, pat diye yayın kesildi! Trafik azalınca, yine eski haline döndü. Servis sağlayıcı, "Günlük 200 kişiyi geçiyorsanız, benim bant genişliğimi kullanmayın." diyor. Bir ay kadar sonra CNN Türk bizi haber etti. 'Tüh' dedik, 'Yine battık!' Baktık olacak gibi değil. Biz de www.memurlar.com ve www.memurlar.net ismini aldık.

   
  (Bkz: yusuf demir)
 5. Üniversiteden mezun olduğum günün ertesinde tanıdığım ve o günden beri severek takip ettiğim.. kpss forumlarında, sınav, tercih, atama ve mülakatlarda o zamanki üyelerle birlikte aylarca kafa patlattığım.. tüm engelleri aşarak memurluğa atandığımı öğrendiğim ve o anı yine forum arkadaşlarıyla birlikte kutladığım.. bazen gerçek hayata evrilen samimi ve dürüst arkadaşlıklar, bazen de kısa-uzun süreli duygusal ilişkiler yaşamak zorunda kaldığım.. günlerce gelmeyen mesajları beklediğim.. yaş, yol ve tecrübe aldıktan sonra sözlüğü daha çok kullanmaya başladığım.. kızgınlık, mutluluk, öneri ve eleştirilerimi bu platformda ifade ettiğim kısaca acısıyla tatlısıyla hayatımın gençlik kısmı diyebileceğim 16 yılını geçirdiğim, bana çok şey kattığını düşündüğüm belki de en sadık olduğum hususlardan bir tanesi.

  Dedik ya, gençlik kısmı.. Belki de yaş aldığımız için rahatsız etmeye başladı bilmem. Son yıllarda sağdan soldan ortadan her yerden fırlayan reklamlar dolayısıyla bu birlikteliğe son vereceğim hiç aklıma gelmemişti. Belki de bunları engellemenin bir yolu vardır ve teknolojiye yenildim.. Belki de site yönetimi haklıdır, ayakta kalmalarının başka bir yolu yoktur, bilemiyorum. Öyle bir haldeyim ki; bir konuyu sözlüğe aktarmayı başarmak adına reklam kapatmaktan içimizdeki ilhamı küstürür olduk. İlham küsünce yazar üzülüyor, yazar üzülünce de yazılara son vermek kaçınılmaz oluyor maalesef.

  Daim olmanız dileğiyle yaşattığınız her şey için teşekkürler..

   
 6. 26 yaşında iken tanıştığım iyi ve kötü anıları yaşadığım evim. evim diyorum, kopamadık ondan. zamanında 18 saat buradan ayrılmazdım. eskisi kadar vakit geçiremiyor olsak da bir ayağım hep buradadır. ortaokul, lise, üniversiteyi bu sitede okudum len ben. maziyi anlatayım da tam olsun.

  yıl 1998 falan. iş bankasından maaş aldığımız için promosyon yerine 5 adet bilgisayar aldık. bunları idare ve öğretmenler odasına kurduk. o zamanlar okulun bulunduğu bölgede internet yoktu. 2000 senesinde çok düşük bir hızda internet bağlattık. 1024 megabit idi sanırım. tabi o vakitler internet özgürlük idi. afişlerini bile okul içine asmıştık. bir video izlemek hatta internette gezmek sıkıntılıydı. bir siteye girseniz pat diye reklam çıkıyordu. reklam derken müstehcen reklamlar. bir gün yine boş bir zamanda öğretmenler yok iken odaya girdim bir baktım memurlar.net sayfası açık. biraz gezindim üye olmadım yalnız. sadece gezindim. zaten forum falan da yoktu bir anasayfası vardı. sanırım 2000 yılının eylül veya ekim ayında üye oldum ancak zaman bulup sürekli giriş yapamadığım için unuttum ya da güncelleme sonrası üyeliğimle girmeyi başaramadım. o üyeliğim öylece gitti maalesef.

  olan oldu artık sonra 2004'lerde bir üyelik daha aldım. sonra 2005 yılında bir üyelik daha aldım onunda şifresini ney unuttum. 2007 yılında lazuk nickini aldım. bu kaldı bir defa yasaklandı. açtım falan öyle devam ediyoruz. elbette lazuk nickinden sonrada birkaç tane üyelik aldım onlarla da bu sitede bazı görevler yaptım. güzel yıllardı her ne kadar küfürlere maruz kalmışsak da..

  yıl 2021 ve halen buralardayız. sanırım bu siteden kurtuluş yok..

   
 7. bugün bir habere yaptığım iki yorumu da yayınlamayan sansürcü site. üstelik herhangi bir hakaret, küfür veya suç unsuru da bulunmuyordu ki olsa da zaten hukuki sorumluluk yazan kişiye ait değil mi?

  konu da şu, alakasız bir başlığa bir kişi, şu 6 yaşındaki çocukla evlenen adamın aldığı cezayı haksız bulup iftira atıldığını savunan bir yorum yazıyor. birkaç kişi de kendisine cevap yazmış. ben de yorum olarak şunları yazdım;

  Yorumumu yayınlamayan editör, yorumun içeriğinde hakaret mi vardı yoksa yazdıklarım seni kişisel olarak mı rahatsız etti? 6 yaşında çocukla evlenen adamın, çok fazla yaş farkı olduğu için hapiste olduğunu zannedenler var sanırım. 20 yaşındaki bir kız, 80 yaşındaki bir zengin iş adamıyla evlenebilir ve adam hapis yatmaz. Evet hiç hoş karşılanmaz, yakışık almaz ama hukuken serbesttir. 6 yaşındaki bir çocuk ise adı üzerinde çocuktur, o yaşta bir çocukla evlenmeyi normal sayanların tedavi olması gerekir çünkü bu hastalıklı bir düşüncedir.

  ve evet, editör bu yorumu bilemediğim bir gerekçeyle yayınlamadı. buraya not düşmüş olalım, 6 yaşındaki bir çocukla evlenmeyi normal görenlere cevaben yazılmış bir yorumu sansürleyen editörlere sahip bir site.

   
 8. Memur olmaya gönül verenlerin uğradığı sonrada bağımlılık yapan platform.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam