1 2 3 4 5 6 7 8

33.Emre.33

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

185 entry 5 konu 80 puan
02.10.2023 13:44 son işlem tarihi takip etme takip et

mao kıtlığı

mao denen cahil herif buğdayın coğrafi olarak yetişmesi zor olan yerde, verimsiz hasattan serçeleri sorumlu tutmuş, sapanlarla, tuzaklarla yüzbinlerce kuşu öldürtmüştür. yakalanamayan serçeleri ise, arazilere yayılmış halk, tencere tava yardımıyla ses çıkararak veya alkışlayarak korkutmuş, yorgunluktan ölmelerini sağlamıştır, şaka gibi ama gerçek. tabi karacahil halinle doğanın kendi dengesini bozarsan sana bunu ödetir.

25.09.2023 11:01
 1. nuh'un gemisi

  su sıkıntısı çekilmiştir çünkü islami kaynaklara göre dünya tamamen su altında kalmıştır, en yüksek dağın bile 18 arşın üzerine kadar su çıkmış. kaynak;

  https://www.youtube.com/watch?v=M-yNcmDKv6c

  dolayısıyla devasa tuzlu su kütleleriyle karışan tatlı sular da tuzdan nasibini almıştır, su sıkıntısı olmuştur. gemide tatlı su da tıpkı besinler gibi mutlaka stoklanmış olmalı ama kaç ton yeter? cübbeliye göre 6 ay su üzerinde kalınmış, hesap uzun.

  ayrıca cübbelinin dediğini yine baz alırsak, tüm dünya sular altında kalmışsa mesela koala, kanguru, lama, jaguar, bizon, komodo ejderi ve daha sayamayacağım ortadoğuda yaşamayan ve bilinmeyen birçok hayvan da bir şekilde bulunup gemiye alınmış olmalı.

   
 2. nuh'un gemisi

  dünyada yüzbinlerce farklı tür olmasını geçip sadece iki hayvanın günlük ihtiyaçları açısından bakıyorum.

  birincisi fil, yetişkin bir fil günde ortalama 150 kg ot ve 40 litre su içiyor, çift alındığı için 300 kg ot ve 80 litre su, bu iki filin sadece bir günlük ihtiyacı olan miktar ve anlatıya göre nuh peygamber aylarca su üzerinde gemiyle seyahat etmiş, kesin bilgi yok.

  ikincisi kaplan, yetişkin bir kaplan da günde ortalama 5-6 kg et yemeli en azından, o eti gemide nereden temin edebilirsin? diğer hayvanlar da korunmak üzere alındığına göre sırf kaplan, aslan, kurt, ayı vb yırtıcıları beslemek için gemiye hangi hayvandan ne kadar alındı?

   
 3. farklı düşüncelere saygı duymak

  başka insanların hak ve özgürlüklerine tecavüz etmediği sürece her kişi düşüncelerini paylaşmakta serbesttir ifadesi bu ülkede en çok istismar edilen genel kabullerden biridir çünkü karşıt düşünceye saygı duyulup sessiz kalındığında onaylanmış gibi görülüp iş düşünceden çıkıp eyleme dökülüyor.

   
 4. uzun süredir aramayan akrabalar

  şüphesiz ki nişan, düğün daveti için arayacaktır. daha da sinsi çeşidi ise, bankanın kendisine güvenip borç vermediği ama sizin kendisine güvenip borç vereceğinizi düşünen akraba çeşididir. ikincisi daha az olmak üzere, ikisi de muteber değildir.

   
 5. yılmaz güney

  medya ve sanat camiasının kimlerin elinde oyuncak olduğunun göstergesi olan kişilerden biri, eski oyuncu ve yönetmen.

  kendisi birlikte olduğu kadınları dövmekten çekinmeyen, yumurtalık hakimini öldüren ve öldürdükten sonra bir akrabasına suçu üstlendiren ama çapraz sorguda akrabasının suçu işleyen kişi olmadığı ortaya çıkınca mecburi delikanlılık pozlarıyla hapse giren, sonra hapisten izinle çıkıp yurtdışına kaçan, alkollüyken araç kullanıp bir çocuğu ezerek öldüren, türkiye cumhuriyeti düşmanı ve kürdistan sevdalısı bir tiptir.

  o dönem birlikte olduğu nebahat çehre'nin kafasına bir bardak koyup gerçek silahla ateş etmiş biridir. kadıncağız, ben canımı sokakta bulmadım yılmaz, ne olursun yapma diye ağladığı halde ateş etmiş, kadının o anki ruh halini hayal etmek bile zor, sanki filmde bir sahne çekiyor güya kral. eli birkaç cm kaysa kadıncağızı öldürecek, cinayet listesine nebahat hanımı da ekleyecek. daha sonra sırf boşanmak istedi diye nebahat çehre'yi arabayla ezen biridir, psikolojik durumuyla ilgili yorum sizin.

  bu eylemlerinin hiçbiri aslında gizli bile değildi, dönemin gazetelerinde haberleri var, yani herkesin gözü önünde kadın düşmanı birini romantik, şiddet düşkünü birini barışçı olarak pazarladı bu rezil medya ve sanat camiası. ancak zamanın ruhuna onlar da direnemediler ve sosyal medyaya yenildiler, sözde kralın çıplak olduğunu ortaya döken başta erlik olmak üzere çeşitli sosyal medya içerik üreticileri sayesinde artık göz göre göre övülmeyen, anılmayan biri oldu kendisi. birkaç yıl önce kültür bakanlığı bile anmıştı, tüm rezillikleri ortaya dökülünce hak ettiği yere, yani utanç duyulacaklar listesine girdi. birkaç hafta önce de bir kadın oyuncu kendisinin bazı rezil eylemlerini twitterda paylaşınca üzerindeki dokunulmazlık zırhının yok olduğu iyice ortaya çıktı, darısı dil,din,ırk ayırt etmeksizin aslında rezil biriyken birileri tarafından efsane haline getirilen tüm tiplerin başına.

  bu arada bir sinemasever olarak kendisinin çoğu filmini izlemedim ama bir kez izleyip beğendiğim bir filmi olmuştu, bu başka bir konu. yaptığı işteki yeteneği, onu veya bir başkasını, hiçbir hukuki veya ahlaki kuraldan muaf tutmaz, yaptığı rezillikleri göz ardı ettiremez.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam