1 2 3 4 5 6 7 8

kedi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yürüyüşü modeller için model alınan hayvan

   
 2. hayvanseverler tarafından sevilen, beslenen hayvan.

  sokak kedileri ise çocuklar tarafından eziyet edilen, hatta büyük kişilerin bile hışmına uğrayan, köpeklerden bile bu kadar zulüm görmemiştir dediğim hayvan.

   
 3. her şeyi ile estetik bir hayvan. tembel tembel yatarken hantal görünüp, tırmanma esnasında son derece zarif bir şekilde hızlıca hareket edebilir. ses tonuna benim diyen dayanamaz. kesinlikle direnç kıran bir canlı. kış günü aç kalması ölümüne neden olmaktadır. patileriyle dünyayı güzelleştiren varlık

   
 4. Birçok insanın çocuk yerine beslemeyi tercih ettiği hayvan.

   
 5. kücük genelde evcilleştirilmiş etobur memeli genelde ev hayvanı olarak beslenmektedir.

  farelerin ve o boyuttaki kuş, böcek türü gibi canlıların ve yılanların düşmanıdırlar.

   
 6. sevilesi şirin hayvandır.

   
 7. Hayatta kalmaya programlı, dikkatli, sezgileri güçlü ?dokuz canlı? hayvanlardır. Asla ne yapacakları kestirilemez, kendi özel hayatına müdahale edilmesini sevmezler ve canları ne isterse onu davranırlar.

  Rüyamda onlarca kedi beslediğimi gördüğüm icin güne kedi ile başlamış oldum.

   
 8. sosyal medya üzerinden kahve-kürk mantolu madonna ikilisinden sonra en fazla paylaşılan hayvan. hatta kahve-kürk mantolu madonna'yı da geçti.

  yeter.

   
 9. insana huzur veren, sevgiyi iliklerine kadar hissettiren, insanın elektriğini alan canlılardan biridir. birkaç ay önce kedimi kaybettim hayatımda yaşadığım en büyük kayıplardan biriydi.

   
 10. "iyi ki varsın."dediğim canlı.-onun varlığı bana huzur veriyor.-sokaktan,yavru iken aldım.şu an bir buçuk yaşında.tekir olduğu için biraz hırçın ama sevgisi o hırçınlığını görmeme engel oluyor.insan harici başka bir canlıyı bu kadar seveceğim aklıma gelmezdi.bazen duyardım köpeğim, kedim vs hasta ya da öldü çok üzgünüm, sanki bir yakınımı kaybettim diyenleri "allah allah en nihayetinde bir hayvan,bu kadar üzülmeleri doğru değil." derdim.işin iç yüzü öyle değilmiş. gerçekten de -kedi,köpek,kuş,balık fark etmez-bu canlılara bakarken ister istemez duygusal bir bağ kuruyorsun.bir müddet sonra o da aileden biri gibi oluyor.şimdi tüm sevdiklerim için hissettiğim kaybetme korkusunu onun içinde duymaktayım.bu ne kadar doğru bilemiyorum. -duygular, engelleyebildiğimiz bir şey değil.-neyse kedi sevimli bir dost.hem ona faydalı olmak hem de onun bana hissettirdiği güzel duygulardan ötürü "iyi ki var."dediğim sıcacık,pofuduk.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.