1 2 3 4 5 6 7 8

aslında hiç sevilmediğini öğrenmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. uzun bir dönem karşı cins ile duygusal bir ilişki yaşanmasının ardından ayrılık sürecinde ve sonrasında taraflardan birinin edindiği izlenime göre baştan beri hiç sevilmediğini anlamasıdır..

   
 2. gerçeği eninde sonunda öğrenmiş olduğu için aslında mutlu olunması gereken durumdur(polyanna yaklaşımı)sevilmediğini onca zaman anlamamış ya da anlamak istemeyen insanın mutlak sona ulaştığını görmesi, hazmetmesi oldukça zor olsa gerek.

   
 3. İlişkiden kurtulmaya çalışan tarafın, şımarıkça ve acımasızca, sevmediğini ilan etmesiyle oluşan durum.

  Tabi beyanı esas alırsak geçerlidir bu. Yoksa hal ve tavırlardan yola çıkarak böyle bir izlenime kapılan kişi vesvese yapmamalı fakat konuyu acilen masaya yatırmayı teklif etmelidir. Bitmişse de bitmiştir, uzatmaya gerek yoktur.

  Ama herşey yolundayken, ansızın bunu ilk ağızdan duymak...gerçek olmadığını bilerek, sırf gururundan dolayı inanmış davranmak...Allah kimseye bunu yaşatmasın dediğim kahır sebebi.

   
 4. Bir yaşanmışlığın üzerine, iki taraftan birinin yaşadığı unutulmaz tecrübedir. Acaba o Yaşanmışlığın temelinde hangi menfaat vardır sorusu insanın içini kemirir, ömrünü tüketir. Artık sevilmemek ile aslında hiç sevilmemiş olmak arasında gidip gelip artık sevilmiyor olma ihtimaline inanmak ister insan. Hiç Sevilmemiş olmak çok korkunç bir haksızlıktır. Kimse bu kadarını haketmez.

   
 5. Her fâninin nefsinin ölümden evvel tadacağı acı gerçek.

   
 6. İnsan hiç sevmediği birinden uzak durur, ilişki yaşayamaz, aşık olamaz ve seviyorum diyemez asla... demişse sevmiştir muhakkak...ama ayrılırken bir taraf aslında hiç sevilmediğini hisseder içten içe...ama durumun öyle olmadığının hiçbirzaman bilinemeyeceği durumdur.

   
 7. ben hiç sevilmediğim için bu zamana kadar yaşamadığım durum...

   
 8. berlinin yaşadığı durumdur.

   
  (Bkz: la casa de papel)
 9. acıdır. bir yaşanmışlık varsa sevildiğinin mi sevilmediğinin mi gerçek olduğunu bilememenin ıstırabıdır.

   
 10. şener şen'in 'milyarder' adlı filminde aldığı bilete piyango vurunca etrafındaki çok sevdiği kişilerin davranışlarının değişmesinin sonucu hissettiği duygu.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.