Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

6 Şubat 2023 Gazineptep ve Maraşta meydan gelen depremler

paylaş araştır

1. son duyurular şu şekilde:

bölgemizden tırlar gönderilmeye devam ediyor.

vatandaşlardan gıda kolisi desteği isteniyor.

şu anda destek olarak yapılabilecek en doğru şeyin bölgeye gıda takviyesi olduğu belirtilmiş.

biz yardımların iletilmesi konusunda herhangi bir tereddüt ve şüphe yaşamadığımız için, yaşadığımız yerin yerel idaresi bu konuda çok temiz ve titiz çalıştığı için itimadımızda bir zedelenme yaşamadık.

açıkçası marketler de fahiş fiyat uygulamasına gitmediler.

sadece bazı reyonlar uzun süre boş kaldı.

daha doğrusu talepler karşılanamadı akış nedeniyle.

2. artçıları hala devam eden depğremlerdir hatay da yine 4.4 büyüklüğünde deprem oldu :S

3. Büyük felaketin ardından hala ara ara küçük ya da orta ölçekli de devam eden deprem.

Neredeyse bir ay olacak ve hala artçı depremler devam ediyor,insanlar artık çoğu ya alıştı ya da tedirgin şekilde hayatlarına devam ediyorlar,deprem bu ülkenin gerçeği ,sanırım büyük ölçüde ders oldu diye umuyorum,sırada İstanbul depremi var diyorlar ama hala onun için bir önlem alan da yok,en kısa zamanda depreme karşı yenilik şart oldu...

4. son videoları takip ediyorum.

Özellikle hatay'dan paylaşılıyor.

su ihtiyacı yeniden gündeme gelmiş.

özellikle sağlık açısından önemli olan hijyen malzemeleri ihtiyacı varmış.

hayvan yemi sıkıntısı varmış.

5. vefat eden sayısının 50 bine yaklaşan depremlerdir..

bu sayılar ne kadar doğru bilinmez bana kalsa 100 150 bin bandında :S

6. Peş peşe meydana gelen 7 üzerindeki iki depremdir. Pek çok komplo teorilerine neden olmuştur. Bir videoda tüm teoriler tek tek sıralanmış. Ne kadar doğru bilinmez. Şöyle bırakayım. https://www.youtube.com/watch?v=txJHJM8khbw

7. bazı bölümleri absürt olsa da güzel bir video olmuş.

eğer gerçekten böyle bir teknoloji varsa,

muhtemelen hedef istanbul'du.

bir şekilde enerji birikimi olan bölge tetiklendi.

bu simpsonlar neyin nesiyse hep gerçekleşen olaylardan sonra bazı görüntüler ortaya çıkarılıyor.

şimdiden insanlara şifreli, tuhaf, absürt ya da anlamsız gelen bölümler varsa analiz edilsin o zaman.

bu konuyla ilgili geleceğe dönük tv programları yapılsın.

kabak gibi maraş'tan bahsediliyor ve kimsenin kılı kıpırdamıyor, bu çok tuhaf.

ya kimse izlemiyor ya da olaylar olduktan sonra araya bu tarz videolar üretip sokuşturuyorlar.

içindeki acayiplikler önceden mutlaka göze batardı diye düşünebiliriz.

yukarıda linki verilen videoda sayılar, rakamlar, semboller bölümü ikna edici ve rasyonel değil.

videoyu daha rasyonel bir çerçevede tutmak daha akıllıca olurmuş.

8. 6 şubat depremleri bugün itibari ile 1 yıl oldu. bu depremlerden sonra bulunamayan kişiler bugün ölmüş kabul edilecekmiş.

ne acı bir durum.

yaşıyor mu ya da öldü mü sorularıyla kayıplarını düşünmek.

9. O kayıplar nasil oluştu, neden bulunamadı oda bir garip:(( Rabbim rahmet eylesin vefat edenlere, o acıyı anmak bile can yakıcı...

10. Hepimizi hüzne boğan yer sarsıntıları neticesinde meydana gelen yıkımlar... Birçok insanımız vefat etti, bazılarından hala haber yok. Geride kalanlar içinde çok zor. Mevlam ölmüşlerimize rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Geride kalanlara Rabbim sabrı cemil versin. En kısa zamanda yaraları sarılır inşallah.. Mevlam bir daha böyle büyük felaketler yaşatmasın. Ve inşallah ders çıkarılıp gerekli tedbirler alınır.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.