1 2 3 4 5 6 7 8

fakir koca

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  kadınları mutlu etme yollarından herhangi birine haiz olma şansı çok düşük olan koca çeşididir.

  bir belgeselde izlemiştim bir grup kadın ile bir grup erkeği deneye tabi tutuyorlar. kadınları erkeklerin üst düzey birer yönetici, iş adamı olduğuna inandırarak bir ortama alıyorlar ve görüşme bittikten sonra kadınlar işte şöyle hoşlandım, böyle beğendim türü ifadelerini garip sevinç nidalarıyla dile getiriyorlar. bilirsiniz.

  sonra yine aynı kadınları yine aynı erkeklerle buluşturuyorlar ancak bu defa adamlar hep amele kıyafetleri içerisinde. görüşme boyunca kadınlar huzursuz görünüyor ve sonunda kadınlar ''hiç elektrik alamadım'' minvalinde ifadeler kullanıyorlar ancak erkeklerden bazılarının elektrikçi olduğunu da söylemekte bir beis görmüyorum. neyse.

  ve final. hatunlara her iki gruptaki erkeklerin aslında aynı erkekler olduğunu açıkladıklarında kızanı mı dersin, voavuouvaouv diye şaşıranı mı dersin, hahahahaha diye kahkaha atanı mı dersin var oğlu var. bir kadın da sonrasında benim için yakışıklı, esprili falan olması önemli değil. bir erkekle çıkacaksam göbekli ve hatta kel bile olsa zengin olsun yeter itirafında bulunmuştu.

   
  (Bkz: kadınları mutlu etmenin yolları)
 2. zengin koca'nın tersidir.

  fakir koca çok itilir kalkılır, daha çok kız tarafın ailesi tarafından hor görürür, birde iç güveysi gibi olursa durum daha da vahim olabilir

  ama

  bir insanın kocası veya karısının zengin olup olmaması önemli değil, önemli olan

  ŞEREFLİ, HAYSİYETLİ, ONURLU BİR İNSAN olsun. hani helal süt emmiş olsun deriz o misal. belki koca fakirdir kadınını maddi anlamda mutlu edemeyebilir ama maneviyatında mutlu etmesi önemlidir.

   
 3. parası pulu olmayan evli adama denir.bunun telafisi vardır.eskilerin tabiriyle "sırtında taş taşır" yine ailesinin geçimini sağlamaya çalışır.-bu kadın içinde geçerli-telafisi olmayan sevgi fakirliğidir.bu fakirlik aileyi perişan edebilir.

   
 4. evli olmasına rağmen pek parası olmayan evini zor geçindiren aile reisi erkekler için kullanılan bir tabir.

   
 5. evlenerek hata yapmış olan erkektir.

  samanlık seyran olmaz.

   
 6. fakir veya zengin olup gönlü zengin bir kadını varsa sorun yaşamayacak erkektir.

  fakirliğin antidotu gönül zenginliğidir.

   
 7. her fırsatta maddi yetersizliği başına iş açacak olan kocadır.

   
 8. fakirliğinin sebebi sorumsuzluğu ise,hiç bir kadın tarafından istenmeyecek kocadır.

   
 9. yasemin sakallıoğlu'nın annesini hatırlatan kocadır

  saygılar teyzem,ellerinden öperim,yüzde 90 ına katılıyorum söylediklerinin.

  https://www.youtube.com/watch?v=7RNLREJmyM8

   
 10. Ailesinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamayan kocadır. Bu devirde geçim zor, mutfak malzemelerinin son halini düşününce çok büyük problem yaşama ihmali yüksektir. Bu sebeple kadının da en kısa zamanda iş bulup evine destek olmalı.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.