1 2 3 4 5 6 7 8

portakal cicegi2017

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

685 entry 36 konu hiç puanı yok
22.06.2019 01:09 son işlem tarihi takip etme takip et

Köylerde okul kapatmak

Başlık yönetmelik gereği yapılan bir uygulamaya konu olan eylemdir demek istiyorum.

Bir okulun açık olabilmesi için gerekli şartları taşıması gerekir. Köylerde genellikle okullar ilkokuldur. İlkokul olarak eğitim öğretime devam edebilmesi için en az 10 öğrencinin olması gerektir. Çünkü yönetmelik gereği 1 şube en az 10 öğrenciden oluşur. Diyelimki 10 öğrencisi yok. O okula öğretmen verilmez dolayısıyla o bölgedeki o öğrenciler taşımalı eğitim kapsamında belirlenen bir okula taşınır.

Kamu yararı düşünüldüğünde bir mağduriyet olmuyor ki düşünülmesi gerekiyor.öğrenciler birleştirilmiş eğitim uygulamasına maruz kalmadan daha büyük okullarda daha iyi imkanlardan eğitim alıyor ki bu sanırım çok daha iyi bir durum oluyor.

22.06.2019 00:36
 1. yadigar

  Ali Güven şarkısıdır. Bugün bütün sözler bana nostalji yaptırıyor (gülücük)

   
 2. Fotoğraf

  Fotograf diye telaffuz edildiğini çok duyduğum ve her defasında itinayla içimden düzelttiğim kelimedir.

  Yumuşak g'li.

   
 3. koyverdin gittin beni

  Hüzün şarkısıdır.

  Her dinlediğimde kazım koyuncu sevgiyle anarım. Üniversite döneminde tanımıştım ve ilk dinlediğim parçalarından biriydi bu şarkı

   
 4. one more cup of coffee

  Efsane Bob Dylan yorumdur. Benim için unutulmaz bir anıya eşlik ettiğinden bambaşka yeri vardır. Hemen dinlenilesidir (gülücük)

   
 5. Mutfağı yaşam alanı olarak seçmek

  Yeni yapılarda mutfaklar büyük büyük yapılıyor. Köşe koltuk takımı konuşanın ble gördüm. Dolayısıyla aslında hem çok kullanışlı hem çok samimi bir ortam yaratıldığını düşünüyorum.

  Birazcık ta üşengeç işi geliyor bana aslında. Aile fertleri yanında hemen sofra kuruluyor, kaldırılıyor, kahveler çaylar içiliyor her türlü iş ve işlem o belirli metrekare içinde oluyor ve hiçbir sohbetten geri kalınmamış olunuyor.