1 2 3 4 5 6 7 8

one more cup of coffee

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bir dönem sertap erener'in de seslendirdiği, bob dylan'a ait müthiş parça. orijinalini bob amca'dan dinlemek ayrı bir keyif verse de kanımca frazy ford'a ait cover da en az orijinali kadar güzeldir.

  parçaya dair birçok hikaye mevcuttur. bunlardan en çok dikkat çekeni; bob dylan'ın 3 arkadaşı ile birlikte kış günü evde otururlarken çok hasta olan arkadaşlarına ısınması amacıyla dışarıya kahve almaya gittikleri, döndüklerinde ise arkadaşlarını ölü olarak buldukları ve akabinde bu şarkıyı yazdığıdır.

  birkaç hikayesi daha vardı ama üşendim şu an yazmaya belki bi ara eklerim. parçayı bulabilirseniz bob dylan'dan "orijinal" haliyle, bulamazsanız frazy ford abla'nın cover'ını dinleyiniz, dinlettiriniz.

   
 2. spoiler

  dinlenesi yeniden yeniden dinlenesi şarkıdır.

  bob dylan

  sertap erener

  frazy ford

  hepsi de müthiş yorumlar

   
 3. bugün denenen ancak işe yaramayan adım.

   
  (Bkz: şansını denemek)
 4. Uyanık kalmak isteyen kişinin içtiği içecek türü. Sertabın örevizyon 1.si olduğu yarışma sonrasında çıkardığı single da da yer alan şarkıdır.

   
 5. spoiler

  bi daha bi daHa dinlenesi şarkıdır

   
 6. Vaktiyle Robert Allen Zimmerman ya da diğer adıyla Bob Dylan'ın dedesi; Osmanlı toprağı olan Trabzon'dan önce Odessa sonra tee Amerikalara kadar göç etmemiş olsaydı muhtemelen şarkısının adı "çay elinden öteye.." veya "bir bardak çay daha" olacaktı.

  tanım: şuan olsa hayır diyemeyeceğim teklif

   
 7. şu an tam da ihtiyacım olan

   
 8. uzun zaman sonra dinlenmenin iyi geldiği şarkıdır

   
 9. spoiler

  İhtiyacı olan vardır da hatırlayamıyordur diye hatırlatmak için hortlattığım başlık.

   
 10. Efsane Bob Dylan yorumdur. Benim için unutulmaz bir anıya eşlik ettiğinden bambaşka yeri vardır. Hemen dinlenilesidir (gülücük)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.