1 2 3 4 5 6 7 8

hacı fatih recep

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

234 entry 37 konu hiç puanı yok
01.09.2022 20:44 son işlem tarihi takip etme takip et

buhar olmak

Gerçek manasıyla mesela suyun 100 derecede kaynayarak uçuşması ve moleküllerinin atmosfere karışması olayıyken, mecazi manada bir kişinin veya nesnenin ortadan kaybolması anlamını taşır.

04.11.2021 17:58
 1. narsist

  yapılacak en güzel şey ''evet sen haklısın, iyisin, hoşsun, mükemmelsin değil; sen hatalısın, yanlış yapıyorsun, kendi değersizliğine gereksiz değer veriyorsun, sen nadide yetişen bir çiçek değilsin, haddini bil'' denilerek frenlenmesi gereken insanlardır.

   
 2. rosetta taşı

  ilk defa duyduğum başlık. hayırlı uğurlu olsun.

   
 3. sembol

  işaret; iz, betimleme, tasvir gibi eş anlamları olan belirtidir.

   
 4. sezonluk yazar

  benim o kişi tam beni tarif ediyor :)

   
 5. subliminal mesaj

  daha ziyade reklam ve pazarlama şirketleri tarafından insanların bilinçaltına gönderilen mesajlardır. burada amaç, ilk başta söylenecek mesajın muhatapları tarafından algılanmamasını sağlamak, daha sonra bulunması istenmektedir. ABD filmlerinde sıklıkla kullanılan bu mesajlar yazılı, sesli ve sözlü olabilmektedir. bir firmanın reklamı, konudan bağımsız cinsel içerikler, bir örgütün tanıtımı, bir derneğin iyi-kötü-sapkın mesajları da vb olabilmektedir.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam