1 2 3 4 5 6 7 8

ankara'ya deniz de gelir sen bana gelmezsin

paylaş araştır şikayetçiyim

 

  1. Ahmet Şafak'ın beğenilen türküsünün adı. Bu sözler platonik aşkı vurguluyor, şöyle ki: imkansız olanın bile gerçekleşme ihtimali varken, sevgilinin dönme ihtimali yok demek istemektedir. Paradoksal bir yaklaşım sergilemektedir. Taşlaşmış bir kalbin, soğumuş bir yüreğin şiirlere dökülen en güzel hali.

     
  2. Gelmezse gelmesin. nasılsa ankara'da deniz yok ama bir sürü güzel başka yerler varsa, yeryüzünde de gelmeyecek olan bu kişiden farklı bir sürü insan var. Unutulmamalı ki kimse, kişinin kendisinden daha değerli değildir. Takılıp kalmanın kimseye faydası yoktur. kişi sevgisini, sevgisine karşılık verecek olan kişiye adamalıdır. Ankara'ya deniz gelmiyorsa, sen denizi olan yere gideceksin o zaman.

     
  3. yaklaşım doğru. Yalnız aşıklar; (şairler, yazarlar ve sıradan insanlar) olmayacağını bile bile ümitsiz aşkların peşinden koşarak, harika dizeler ortaya çıkarmışlardır. Şarkıların ve Türkülerin bir kısmı, salt kavuşulamayan-imkansız aşklara vurgular yaparlar. Bu can alıcı sözler de onlara derin anlamlar kazandırmışlardır.

     
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.