1 2 3 4 5 6 7 8

uyumamak için yapılan saçma sapan hareketler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. son bir sigara daha içeyim öyle yatarım, face de bir bakayım kim ne demiş, aman tv de de güzel bir program var mıymış diye süregelen gereksiz hareketlerdir.

   
 2. uyumak için ne kadar konsantre olmaya çalışılırsa o kadar zorlaştırılan durumdur. biraz kitap okumak ya da ılık bir duş almak uyumayı diğer seçeneklerden daha kolay ve çabuk gerçekleştirecektir.

   
 3. uykunun gelmesiyle yapmakta zorlanılacak, vazgeçilecek hareketlerdir. çünkü uyku geldi mi teslim almadan gitmeyecek, kaçtı mı da bir daha gelmeyecek olandır. çok zorlamamak gerekir.

   
 4. youtube'dan kangal videosu izlemek

   
 5.  
  (Bkz: stalklamak)
 6. telefon ışığıyla kitap okumak gibi mantığa aykırı hareketlerdir...

  ışığı açarsam hiç uyuyamam diye korkuyorum ,evet.

   
 7. zamanında benim de yaptığım yanlış davranışlar.

  hiç unutmuyorum üniversitede finaller haftası. Allah'ım saat akşam on bir deyince benim gözler hafif hafif kapanmaya başladı. o gün de zor bir sınav öncesi, ablam dedi "kolayı kahve ile karıştır, içine aspirin at." neden uyarım ki böyle eksantrik şeylere? neyse ben o akşam o içeceği yaptım yapmasına, uyumadım da ama neden? karın ağrısından tabii ki. beni hasta etti. sınav da berbat geçti.

  alışkanlığınız olmayan şeyleri denemeyin arkadaşlar, dost tavsiyesi.

   
 8. korku filmi izlemek suretiyle uykuyu berbat eden davranıştır.

   
 9. Şu videoyu biraz durdurayım, sonra kendime gelirim, diye azıcık kestirme yolunu seçmek. Yalnız bu yola yol demek de mantıklı olmuyor. Uyku daha beter bastırıyor, öyle dakikalık uykular kurtarmıyor. Uykun geldi mi, hele bir de ders falan çalışıyorsan, hiçbir şey seni kurtarmıyor. En iyisi en güzeli uyuyup kurtulmak..

   
 10. internette boş boş gezmek ya da rasgele gelen ilk diziye konusu,içeriği, oyuncuları vs vs diye bakmadan acaba sarar mı diyerekten izlemek.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.