1 2 3 4 5 6 7 8

Standard and Poors

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sıfırcı hoca diye anılan ABD deki kredi derecelendirme kuruluşu. ülkemizin ekonomik görünümü de değerlendiren reyting şirketi.

   
  (Bkz: Ekonomi)
 2. Peki bu derecelendirme kuruluslarini da derecelendiren bir derecelendirme sirketi yok mu

  Diye bana soru sorduran basliksin sen

   
 3. yakın arkadaşları

  FİTCH

  MOODY's

   
 4. içlerinde en bol not vereni moody s, bu yüzden pek bir sevilir. s and p ise bildiğin şamar oğlanı. sen ödevini yapıyorsun da o not vermiyor sanki.

   
  (Bkz: kapitalizm)
 5. türkiye ile değerlendirmesini yarın ( cuma günü) yapması beklenen, önceki gözden geçirmesinden türkiye ile ilgili notunu Durağan'a çeviren ancak bu gözden geçirmesinden herhangibir değişiklik beklenemeyen kredi derecelendirme kuruluşu..

   
 6. ülkemizin kredi notuyla ilgili değerlendirmesini bu gün açıklayan ve beklendiği gibi not ve not görünümü konusunda değişiklik yapmayan derecelendirme kuruluşu. yabancı para cinsinden notumuzun halihazırda bb+ olduğunu ve görünümün de negatif olduğunu, bununla birlikte sıfırcı hoca ya göre notumuzun hala yatırım yapılabilir olmadığını, bunun sebebinin de cari açık, enflasyon ve büyüme rakamlarıyla ilgili olduğunu düşündüren konudur..

   
 7. ABD kökenli bağımsız derecelendirme, yatırım, araştırma ve endeks kurulu-şudur. Moody's ve Fitch ile beraber dünyanın önde gelen üç derecelendirme kuruluşundan biridir.

  1941 yılında "Standart Statistics" ve "Poor's Publishing Company" adlı iki ayrı şirketin birleşmesiyle oluşmuştur. S&P şirketi, uzun vadeli kredi derecelendirmesi ve kısa vadeli ihraç kredi derecelendirmesi olmak üzere iki farklı derecelendirme yapmaktadır

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.