1 2 3 4 5 6 7 8

sözlükteki eksikler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. gülücük denen ikonun yapılmasıdır.

  yani enrty sonuna gülücük diye bir şey yazmak kadar acayip bir durum olamaz. ağa ben :) yazdım mı otomatik gülücük olsun.

   
  (Bkz: sözlük bizimdir)
 2. Eksik sözlüğün Yöneticisidir.idarecisi yok. Yazarlık ruhu olmayan sözlüğe idarecilik yapamaz, yapmaz.

  Boşlukta kalmış memsözlük.

  İdareciler de bunca ayrıntı ile neden uğraşsın.

  Neden?

  Yazarlar ve kendini yazar hissedenler taşın altına elini koymalı.

  Bkz vermek değil sözlüğe bakacak biri lazım.

   
 3. ana sayfada sağ alt köşeye sözlük bölümü iliştirilmiş ve orada nasıl bir yol izlenip konular seçiliyor bilmiyorum ama bir iki entry'e sahip konular gözüküyor. o kısımda gün içerisinde en fazla entry girilmiş konular yansıtılmalı. kimse merak edip iki entry için sözlük kısmına girmez. burada da bir düzenleme şart, tabi sözlük kapatılmazsa.

   
  (Bkz: sözlük bizimdir)
 4. entrylere duyguların yazı şeklinde değil de bütün dünyanın kullandığı şekliyle :) , :( , :/ , :s , :p gibi ifadelerin kullanılabilmesi, bir entry gönderdikten sonra tekrar düzeltme yapabilmek için sadece 3 dakika vakit olması, 3 dakika geçince entry e hiçbir şekilde müdahale edilememesi ve bunu düzeltmek için 3 dakikalık süre kısıtlamasının kaldırılması şeklinde aklıma gelen eksikliklerdir.

  tabi entry e görsel ya da video eklemek te bir seçenek fakat uygun görülmüyor sanırım. çaylaklıktan yazarlığa geçişin çok daha kısa sürede gerçekleşmesi,sözlükle ilgili çoğu zaman online olabilecek ve gerekli düzenlemeleri yapabilecek kontrolleri sağlayacak bir moderatörün görevlendirilmesi, ilgili olabilecek başlıkların bir araya toparlanabilmesi ve buna benzer işlemlerin yapılarak sadeleştirilmesi (tabi moderatör tarafından) gibi aklıma geliyor bunlar şimdilik.

   
  (Bkz: sözlük bizimdir)
 5. ayrıca ana sayfada ve sitenin çeşitli yerlerinde sözlükle ilgili daha çok ilgi çekecek, dikkatleri sözlüğe toplayacak görsel,link,belki anket vs vs gibi buraya yönlendirmelerin yapılacağı kısımların artırılması gibi düzeltilebilecek olan eksikliklerdir.

  sude editörümün de dediği gibi sağ altta hiç entry girilmeyen başlıklardansa iletiler bölümünde olduğu gibi günlük olarak en çok entry girilen , en çok beğeni alan başlıkların her gün yinelenmesi ve yazar çekme adına sözlükteki puan sıralamasının günlük olarak sayfanın diğer bölümlerinde de gözükerek insanlarda merak uyandırması sağlanabilir.

   
  (Bkz: sözlük bizimdir)
 6. demin bu üyelikte çaylak olduğum için başıma gelen durum

  çaylak iken en az kırk karakter kullanmalısınız

  neden

  yazar olunca daha mı kısa ve öz anlatılıyor

  çaylakken daha mı fazla kelime kullanmak lazım

  bu da bir eksik

   
 7.  
  (Bkz: yazar)(Bkz: herkes)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.