1 2 3 4 5 6 7 8

sözlükteki eksikler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Sözlükte tamamlansa güzel olur dediğimiz ufak tefek eksiklerin listesidir .

  1- Büyük harf küçük harfi yazabilmek istiyoruz. kendimizi Türkçe dersinden zayıf alan ilkokul çocuğu gibi hissediyoruz .

  2- Yazılan yanlışları düzeltmek için verilen sürenin biraz daha uzun olmasını istiyoruz . ( Süre kısa olduğu için elimizde olmadan gelişen anlatım bozukluklarını düzeltmemiz zaman aldığından strese giriyoruz , ya başlığı komple siliyoruz ya da yarım yamalak düzeltmeler yapmaya çalışıyoruz . Bildiğin sinir harbi . Sonra da : Amaaaannn beeee dedirtiyor.

  3-Emoji eklenmesi gerçekten iyi olur . Gülücük gülücük nedir ya sinir bozucu .

  4-Benden duymuş olmayın ama ekşiciler burayı baya makaraya sarmış bildiğin dalga geçiyorlar . Çırakmış , ustaymış , yazarmış bilmem neymiş diye . Haha bir de sözlük açmışlar diyorlar , demedi demeyin . Yazmak isteyen herkesi ekleyiverelim herkes tecrübesiyle zenginleştirsin burayı . Hah ben de fikrimi yazayım ekşicilerin bir kısmı hakkında , cümlelerine ağır , sinkaflı küfürle başlamadıkları zaman yazdıklarının etkili olamayacağına yürekten inanmışlar. Bir kısmı yalan , gerçeği yansıtmayan , dalga dümen yazılarla konuları bulandırmış . Çöküntüye bir depikle kendileri de muazzam katkılarda bulunuyorlar ama sorsan hepsinin kafasının üzerinde birer hale . Atmayın oğlum izmaritlerinizi yere . Vallahi süpür süpür bezdim .

  5- Onay süresini çok kısa tutun ya da dediğim gibi herkesi kafadan yazar yapın, şikayet olursa yazan kişinin kendisini düzenlemesi için uyarın Yıldo gibi uçurdummm deyip yazıları uçurmayın.

  6- Başka önerileri olan varsa eklesin uzatalım listeyi .

   
 2. İdal

   
 3. mobilden girişin olmasıdır.

   
 4. sözlük yöneticisinin kim olduğuna dair bir ibare olmalıdır bence

  forumdaki editörleri listede görebiliyoruz ama sözlüktekini göremiyor yazarlar, özellikle çaylak yazarlar kiminle iletişime geçeceğini bilemiyor. editörler kısmına buranın yetkilisi de eklenmeli ve bölüm içerisinde de bir yerde editör olduğu görünmeli

  emoji kullanımı bence olmalı çünkü "gülücük" "kahkaha" vb. belirtmeler daha kötü ve ilkel görünüyor

  konu açan üyeye tıpkı entry de olduğu gibi düzenleme hakkı verilmeli, çünkü konuyu yanlış açtığınız an düzeltme şansı kalmıyor ve aynı konuyu yeniden açmak zorunda kalıyor. böylece konu kirliliği oluyor

  entry düzenleme süresi de biraz daha uzatılabilir. o an dikkatineden kaçıyor yazarın sonradan fark ettiğinde de geç oluyor

  böylece sözlük moderatörünün de iş yükünü biraz almış olur bu

  puanlama tablosu 1 yılı aşkındır süredir hatalı, geçen ayın enlerinde güncel yazarlar görünmüyor ve liste yanlış çıkıyor hep

   
 5. sözlükte bir dolu eksik,sinir bozucu şey varken niye yazar sayısı azı sorguluyoruzun gereksiz olduğunu anladığım konu.

   
 6. emoji kısmına katılıyorum gülücük yazmak çok saçma ayrıca konuya dair görseller de paylaşılabilmeli.

   
 7. sözlüğün ilk 11 i gibi konuları gösteren bir sayfanın olması gereken başlıktır.

  Olası sözlük modaretöründe yönlendirebileceği sayfa olması en iyisidir. Yani sözlüğe girildiği zaman hep tek yazı tek paylaşım gibi duruyor, halbuki konular akıyor ama tek paylaşım olunca sanki kimse bir şey yazmamış gibi duruyor.

  #2hug yani eğer bu sinir bozucu şeyleri ya da eksik ve sinir bozucu şeylerin sayısı azalırsa yazar sayısı çoğalabilir.

   
 8. Başlıkları düzeltememe en büyük sorun dediğim konudur

  Ayrıca bir de sürekli çaylak durumuna düşüyorum

  Nedennnnn (gülücük)

   
 9. sözlükte olması gereken yada olmasını umut ettiğimiz ama olmayanlardır...

  düzeltme butonu olmalı zannımca yazım yanlışlarını, imla hatalarını düzeltemiyoruz...

   
 10. tema değişikliği olabilir, arka fon rengi ve düzeni çok soğuk geliyor bana.

  çaylaklık süresi ne kadar bilmiyorum ama 10 entry giren yazar olmalı, tabi bu entryler moderatör kontrolünde ve tanım içermeli. insanlar ekşi'de 5/6 yıl çaylaklık süresi geçirdiğinden yeni mecralar arıyor, bu minvalde bi kolaylık yapılabilir zira gelişmekte olan yeni bir sözlük burası.

  ekşi bu işin kompedanı bu yüzden herkese bir şeyler giydirme hakkını kendilerinde görüyorlar. burası için girdikleri entryleri okumuştum daha önce, eleştirilerini ev sahipliği içgüdüsüyle karşıladım ve üzüldüm.. 2 yıldır yazarım orada fakat hala kendimi ekşi ailesinden hissedemiyorum. linç kültürü oturmuş, küfürsüz neredeyse entry okuyamıyorsunuz, sözüm ona sözlük. herhangi bir konu hakkında ne zaman entry girsem orada, özelimde muhakkak beni kucaklayan birkaç küfür bulurum, alakalı, alakasız her şeye pervasızca bir küfür etme lügatı oluşmuş. tabi bu özgürlük alanlarını fazlaca serbest bırakmalarından geliyor. buranın ihtiyacı olan biraz reklam, biraz teşvik. ve biraz kolaylık.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam