1 2 3 4 5 6 7 8

monster cani filmi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 2003 yapımı film.

  charlize theron'u tanımakta güçlük çekmiştim.

  Amerika'nın ilk kadın seri katili aileen Wuornos'ungerçek hayat hikayesi anlatılıyor.

  ağır bir hikaye.

  izlemeye dayanamayıp kapatmıştım.

   
 2. ABD' nin suç tarihindeki ilk kadın seri katil olan Aileen Wuornos' un hayat hikâyesini anlatan 2004 yapımı filmdir. Cani (monster) filmini izlemek gerçekten zor olabilir çünkü 7 kişiyi öldürmesini aklamasa da Aileen Wuornos' un hayatı trajedinin de ötesinde dayanılmaz.

  Madde bağımlısı bir anne ve babanın çocuğu olan Wuornos, 12 yaşında 60 yaşlarında bir erkeğin tecavüzüne uğradıktan sonra hamile kalmış ve bebeğini doğurup onu hiç görmeden evlatlık verip nihayet büyükannesinin yanına taşınmıştır.16 yaşında da büyükannesinin yanından ayrılmış, hayatkadını olmuştur. Wuornos' un öldürdüğü bütün erkekler 50 yaş üzerindedir. 12 yaşında başına gelenlerin wuornos için temel motivasyon olduğu çok açık. Fakat bence wuornos' u ilginç kılan, suçlarını işlediği tüm süreç boyunca en yakın çocukluk arkadaşına yazdığı mektuplar. Arkadaşına düzenli olarak mektup yazıyor ve neyi neden yaptığını anlatıyor. Sonrasında yaptığı röportajlarda Arkadaşı bundan söz ederken "O' nu asla yargılamadım" diyor. wuornos' un Kayıtlara geçen Savunmasının temeli elbette "aslında onlar bana zarar verecekti ben kendimi korudum" şeklinde. Aldığı tanıya göre wuornos' da borderline kişilik bozukluğu var.

  Suçun ifşası yalnızca fail ile maktul ve bunların yakınları için değil; Bütün bir toplum, insanlık için katlanılması zor bir durum. İnsanın çıplak doğası önce kendini utandırıyor.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.