1 2 3 4 5 6 7 8

kitap yazmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Şu sıralar bir çok kişinin süslü kelimelerle kendini yazar sanıp kitap yazmaya kalkması.

  sonuç tabi ki hüsran.

  Piyasa o kadar çok bayat edebiyatla dolu ki. Eski kitapları tekrar okumak daha cazip geliyor.

   
 2. Bir çok kişinin hayali olan yazma işi.

  İşte herkes ister şöyle bir roman ya da tarihi bir eser çıkarayım ortaya ama yetenek yoksa olmuyor. araştırma, gözlem ve bol bol hayal ile gerçekleşecek eylemdir.

   
 3. herkesin harcı değil, dediğim yazma eylemi.buna kendim de dahilim.ne haddime...

   
 4. hepimizin yapabileceğidir.

  kitabı yazmak mı önemli olan satmak mı?

  sanat sanat için miydi toplum için mi? sanatçılar genelde sanat sanat için der. gerçek sanatçı olmak satma kaygısı yaşamadan, ifade etmek için sanatını icra etmeyi gerektirir. tarih yaşarken veya öldükten sonra sanatı para etmeyen sanatçılarla doludur. bu onların sanatlarının var olduğu gerçeğini değiştirmez.

  sanat için yazılan her kitap başarıya ulaşmıştır.yazar satma kaygısı gütmeden sanatını icra etmiş kendini ifade etmiştir ve sanata ulaşmıştır.sanatı satarsa topluma da ulaşmış olacaktır.

   
 5. Şiir kitabı yazmayı dusundugumdur.

  Ama öyle maddi bir getiri için değil tek bir adet kendime bir hatıra bir maneviyat olsun diye.(gülücük)

   
 6. yahya kemalin şiirlerini kitaplaştıracak kadar güzel bulmadığı için gerçekleştirmediği durum.

  ara ara heveslenirim şiir kitabı yayınlamak için fakat yahya kemal gelir aklıma,vazgeçerim,bütün şiirlerim gözümde birden değersizleşir,kitaba yaraşır bulamam.

  belki bir gün,belki çok yakın bir gün, yenebilirsem bu durumu..

   
 7. YApılması gereken ancak az yapılan bir iş. Okuma olmayınca yazma da olmuyor. Bilgi beyinde mayalanınca dışarı çıkmak istiyor. Bu da en verimli şekilde kitapla olabiliyor.

   
 8. hayallerimden biridir.

  icraata geçtikten sonra sandığımdan çok daha zor olduğunu anladım. öykü, şiir, deneme türünde yazdığım pek çok yazı var ama hiç roman yazmadım, yazamadım aslında. başlangıçta kafamda her şey çok güzel görünürken biraz yazdıktan sonra hepsi çöpe gidiyor. yazdıklarımı bir türlü beğenemiyorum.

  yazma kısmını tamamladıktan sonra bir de bastırma kısmı vardır ki o belki de daha zor. yayınevlerini kapı kapı gezip bir tanesine kabul ettirmen lazım. aslında ben bastırma kısmını pek düşünmüyorum. şu an zaten halihazırda yazılarımı fullsepp diye bir site üzerinden paylaşıyorum. hem zahmetsiz hem de kazanç anlamında gayet avantajlı. sattıklarınızdan yüzde 95, ayrıca reklamlardan da yüzde 70 kazanıyorsunuz. şu an yazmaya devam ettiğim bir kitabım var. şayet onu tamamlayabilirsem onu da aynı site üzerinden satışa koymayı istiyorum. diğer hayalim de bu.

   
 9. kendi kitabınızı bastırma şansınız varmış. Bununla ilgili bilgi veren web siteleri var.

  kitap yazmaktan çok internet ortamına yazılı, görsel ya da video şeklinde içerik üretmek ağırlık kazanmaya başladı.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.