1 2 3 4 5 6 7 8

kemal sunal filmleri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yeşilçam'ın komedi filmleri kategorisini büyük oranda domine eden, günümüzde hala birçok repliğini etrafta duyabileceğiniz kişinin başrolünü oynadığı filmler.

  bana göre, 1975-80 arası filmlerinin neredeyse hepsi efsanedir, 80-85 arası yavaştan kalite düşse de yine çoğu iyidir, 85-90 ve sonrası ise kötüdür(elbette kendi standartlarına göre, şimdiki saçmalıklarla kıyaslamam bile.)

  şener şen ile denk gelmeleri ise, bu millete yaradanın bir lütfudur, bence bir daha böyle bir ikili hiç olmayacak. halit akçatepe,adile naşit, münir özkul gibi efsaneler ile uyumları mükemmeldir. ve yine kendisinin natuk baytan ile birçok efsane(ve hala repliklerini kullandığımız) film çevirdiğini de es geçmemek lazım.

  filmlerinin çoğunda sosyal mesajlar verir,kimi zaman ağalık düzenini yerle bir eder,kimi zaman işçi haklarını savunur, kimi zaman hilekar patronlara dersini verir, kimi zaman da bizzat milleti dolandıran bir siyasetçi olarak durumu hicveder. bazı filmlerinde ise direkt sosyalizm propagandası vardır, şu amerika'dan gelen eşeğin(mister dörtnal mıydı neydi) olduğu filmin finalini çoğu kişi izlememiştir, çünkü o kısım sansürlenmiştir tvde. son kısımda 1 mayıs işçi bayramı kutlamalarına katılır kendisi, 1 mayıs şarkısı,flamaları vs. eşliğinde.

  her ne olursa olsun, günümüzün işemeli geğirmeli küfürlü saçmalıklarının "komedi filmi olmadığını" kendisinin ve yukarıda (bazılarını) saydığım efsane isimlerin sayesinde biliyoruz, hepsine sonsuz teşekkürler.

   
 2. Kaç yaşına gelinirse gelinsin kaç defa izlenirse izlensin hiç doyulmayan aynı kahkahayla izlenen eğlendiren aynı zamanda düşündüren filmlerdir.

   
 3. Türkiye'de komedinin kralı olan rahmetli Kemal Sunal'ın başrolde oynadığı filmler. Onlarca defa izlenilmesine rağmen gene bıkmadan izlenmektedir.

   
 4. Üç kağıtçı hacı hocaların tekerine çomak sokan filmler.

  Adam öldü, fetö hortladı, nurettin yıldız tayyip in akil hocası oldu, cüppeli cennet satar oldu, millette yutar oldu.

  Olay inek şaban puhahaha kadar basit degildi hic bir zaman.

  Yıldızlar yoldaşın olsun üstad.

   
 5. sevimli hırsız, inatçı, uyanık gazeteci, üç kağıtçı, boynu bükük küheylan, abuk sabuk bir film, 100 numaralı adam, gerzek şaban, ortadirek şaban, bıçkın, garip gibi filmlerdir.

  maşaallah ne kadar çok konu açılmış, kemal sunal için değer doğrusu..

  saygılar

   
  (Bkz: propaganda)(Bkz: şabaniye)(Bkz: japon işi)(Bkz: meraklı köfteci)(Bkz: gülen adam)(Bkz: öğretmen)(Bkz: Tosun paşa)(Bkz: kibar feyzo)(Bkz: sakar şakir)(Bkz: süt kardeşler)(Bkz: davaro)(Bkz: koltuk belası)(Bkz: garip)(Bkz: talih kuşu)(Bkz: kılıbık)(Bkz: şaban oğlu şaban)(Bkz: bıçkın)(Bkz: çöpçüler kralı)(Bkz: varyemez)(Bkz: şark bülbülü)(Bkz: Düttürü dünya)(Bkz: tokatçı)(Bkz: korkusuz korkak)(Bkz: köyden indim şehire)(Bkz: zehir hafiye)(Bkz: polizei)(Bkz: salako)
 6. bugünlerde tv'lerde bolca oynayan filmler.

  hangi kanalı açsak bir tane kemal sunal filmi çıkıyor ve iyi ki de çıkıyor. o kadar anlamsız türk filmlerini izlemektense eski yeşilçam filmlerini izlemek gayet güzel.

   
  (Bkz: kemal sunal)(Bkz: yeşilçam)
 7. denk gelince mutlaka izlenilesi olan orijinal filmlerdir. saçma türk dizilerindense tercih sebebidir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.