Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

Haftasonu 20.00 ile 10.00 arası sokağa çıkma yasağı

paylaş araştır

1. Bugün yapılan kabine toplantısı sonrası açıklanan ve koronavirüs salgınının hızının yavaşlatılmasına yönelik alınan karardır.

İl bazında alınabileceği söyleniyordu ama tüm ülkede karar alınıp saatlerde kısıtlamaya gidilmiş.

Bence tam tersi olsa daha etkili olurdu.bubsaatlerde zaten birçok insan evinde oluyor.

2. ilk bakışta tam tersini anladığım ama sonra dikkatli okuyunca öyle olmadığını anladığım kısıtlama uygulaması. ilk olarak bu hafta cumartesi gecesini pazar sabaha bağlayan saatler ve pazar gecesini pazartesi sabaha bağlayan saatlerde uygulanacakmış.

3. biz zaten hep o saatlerde gezip virüs yayıyorduk , iyi oldu dediğim uygulama

4. kış aylarında gece gezmelerine çıkanları içeriye tıkmak için yapılan uygulama. iyi de bizler 10-20 arasında dışarıda istediğimiz gibi geziyorduk. arkadaş toplantıları, buluşmalar falan bu saatlerde yapılıyordu. çok da anlam vermediğim saatler oldu. lokantaları, eğlence merkezlerini kapatabilirdiniz ki, insanlara çıkamazsınız demek yerine. zaten kış ayı geldi, o soğukta sokakta olmaz insanlar.

5. hiç bir esprisi olmayan bir fayda sağlamayacak olan yasak...göstermelik bir hamle olduğunu düşünüyorum...gece sokağa kim çıkar hele ki bu kış gecelerinde...

6. kafaları karıştıran son tedbilerden birinin meali

7. kimsenin anlam veremediği yasaklardır

cafe ve restaurantlar kapatıldı mesela, orada çalışanların maaşlarını işveren veremeyecek haliyle. peki bu konuda ne yapılacak hiç düşünüldü mü?

bu kişiler şu an işsiz kaldı ve geçindirmek zorunda oldukları evleri var

bir şeylerin kararını alırken ortaya çıkaracağı mağduriyetlerinde çözümü konuşulmalı bence

şimdi burada çalışan kişiler ne yapacağını düşünüyor haklı olarak

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.