1 2 3 4 5 6 7 8

olay yerinde iz bırakmamak için yapılması gerekenler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. soygun hazırlığında olanların soygun temalı filmler izlemesinin ardından bir de suç işlendikten sonra "olay yeri" inceleme ekibine avucunu yalatmak için yapılabileceklerin konuşulabilecek konudur..

   
 2. soygun ya da adam öldürmek gibi bir işe kalkışmak istendiği zaman, bu fikre sahip kişinin olay yerinde iz bırakmamak için, bazı önlemler alması, düşündüğü eylemi gerçekleştirdikten sonra ortamdaki el izlerini temizleyerek, saç kılı falan düşmesine karşılık yanında el süpürgesi götürmesi tavsiye edilecek, kamera sistemi var ise bilgisayardaki görüntülerin alınması gibi şeyler yapılarak olay mahalinde iz bırakılmaması.

   
 3. herhangi bir kötü eylem gerçekleştiren kişinin, bu eylemin kendisi tarafından yapıldığının anlaşılmaması için arkasında hiçbir delil bırakmaması, olay yerini iyice kontrol edip, gerekli temizliği yapmasıdır. ama nedense filmlerde ne kadar önlem alınırsa alınsın, hep ufak bir iz bulunur. olayı gerçekleştiren şahsın dikkatsizliği mi, yoksa olayı araştıran görevlilerin aşırı dikkatli olması mı artık bilinmez bunun nedeni.

   
 4. illegal iş yapan kişinin ya da kişilerin arkalarında kendilerini ele verecek bir iz ya da ipucu bırakmaması için yapılması gerekenleri ifade eden konudur.

  önceden mekanın krokisinin ele geçirilmesi ve mekanın tanınması, varsa kamera sisteminin çökertilmesi, mutlaka eldiven ve bere kullanılması (el izi ve saç kılı dökülmemesi için) ve sakalsız ve bıyıksız olunması (sakal ve bıyık kılı düşmesini engellemek için)

  kusursuz cinayet ve kusursuz soygun yoktur, saydıklarımızın dışında mutlaka küçük ayrıntılar vardır ve işini iyi yapan birileri tarafından bulunur. işi yapan kişi bulunamadan cezasını çekmeden ölürse de hesabını Allah sorar.

  hiç bir surette kaçış yoktur.

   
 5. mutfağa girip yemek yapan erkekler için ele alınması gereken elzem konu.

  iz bırakmamak ne kelime mutfağı batırmanın yanında.

   
 6. buraya yazamayacağım akla hayale gelmeyecek yöntemlerin yanısıra

   
  (Bkz: kara büyü)(Bkz: büyü yapmak)(Bkz: takas etmek)(Bkz: kurbanlarını hamburger yapıp satan adam)(Bkz: allah müstahakını versin)
 7.  
  (Bkz: how to get away with murder)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam