1 2 3 4 5 6 7 8

şekersiz dut

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. light dut, dut zero da diyebiliriz.

  tanım: kuvvetli olasılıkla genetiğiyle oynanmış, tadı kaçmış ama görüntüsü heybetlendirilmiş zamane dutu. anamın bugün pazardan aldığı hepsi aynı boyda yani serçe parmağımın üçte ikisi boyutundaki bir kilo dutun bir tanesi bile tatlı değildi.

  çeyrek asır önce yediğimiz bahçemizdeki dutlar çok büyük değildi fakat bal gibi tatlıydı. parmaklarımızı, dudaklarımızı sanki kangren olmuş gibi mosmor boyardı. acaba büyüdükçe dilimizin tat alma kabiliyeti mi düşüyor diye sormaya gerek yok çünkü pancar şekerinden hala aynı tadı alabiliyorum.

   
 2. dış görünüş itibarıyla kusursuz meyve ve sebze almayın. yamuk alın şekli bozuk alın. yaralı olanı alın. böcekli alın. kurtlu alın.

   
 3. adının uzak durun benden mesajını verdiği gdo

   
 4. Bu infiale müdahale etmem gerektiğini düşünüyorum

  Dut yıkanmaz, yıkanmadan yenir

  Yıkanılacaksa eğer tek sonuç ortaya çıkar; şekersiz dut

   
 5. dalındayken yağmur damlalarıyla yıkandıysa, toplayıcısı, aracıları, satıcısı yıkama gibi bir hata yaptıysa bilemem ama bahsettiğim duta pazardan alındıktan sonra su değmemiştir.

  belki bitkilerin de insanlar gibi kuşakları vardır, gitgide tatları değişime uğruyordur, illa da genetik oyunlar aklımıza gelmemeli.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam