1 2 3 4 5 6 7 8

katillerin canilerin hapiste hafta sonu evci izne çıkması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. hapis cezası alanların, hapisten iken çeşitli gerekçeler ile bir kaç günlüğüne izin verilmesine denir.

   
 2. Balıkesir de yaşanan kuryenin öldürülmesi olayında olduğu gibi, cezaevinde iken, oranın müdürünün gözüne girdiklerinde bir kaç gün evci izni alınabilir. bu izinleri almak için, hertürlü rüşvet, tehtid şantaj veya yalakalık yapılarak izinler alınıyor. Bolu da bile mesai saatleri gibi, gündüz dışarda geçeleri hapiste olan insanlar var.

   
 3. en azından toplumun diğer kesimlerinin bilgilendirilmesini içeren bir düzenleme yapılmalı.

  yani ne yapalım, doğal afet gibi erken uyarı sistemi olmalı.

  nereden bilebiliriz ki insanların tipine bakıp tahmin mi yürütelim ?

   
 4. Adam daha önce insanlara zarar vermiş, bu adamı salsan yine zarar verecek. Belli ki suça meyilli , bu kişiyi neden dışarı salıyorsunuz? Müdürlere verecekleri 3 5 kuruş rüşvet ile çok rahat çıkabilir mi?

   
 5. O bir kaç günlük izni, bu kişi, diş fırçası, tuvalet kağıdı gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak için mi kullanıyor dersiniz. Ben pek ihtimal vermiyorum. Cinayet suçundan hüküm giymiş kişilere, böyle bir hak verildiğine emin misiniz? Hukuk sistemi de baya bir güncellemeden geçmiş anlaşılan. suç işlemeye meyilli bir insan için, iki saat bile hayli hayli yeterli bir süre iken, kaldı ki iki günü düşünemiyorum. Hadi normal vatandaşı bir yere kadar ilgilendiren bir durumken, mağdurun ailesini ve potansiyel diğer mağdurları düşününce, bu izin olayını mantıklı bulmam mümkün değil.

   
 6. direk idam şart

   
 7. İdam diyen arkadaşlar: normalde 5 6 suçtan içerde olması gereken canileri bile keyfi olarak dışarı salan adalet sisteminin bekcilerine güvenebilir misin? bu idamı kendileri için değilde tuplumun adalati için kullanacaklarına inanıyor musun?

   
 8. Bir katilin cani olup olmadığı kimi öldürdüğüne göre değişir

  Misal Bir çocuk tacizcisini öldüren baba cani değildir,suçludur sadece, ne yapsin görmesin mi ailesini yani

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam