1 2 3 4 5 6 7 8

gelin başı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Düğünlerde gelin saçının kuaför tarafından yapılması ve gelinin süslemesi durumudur. Sadece toplumumuzda kullanılan bir kelime olmasıyla birlikte kısaca damadın ocağına incir ağacı dikmektir.

   
  (Bkz: kuaför)
 2. normalde daha güzel olanları çirkinleştirmeyi başaran kuaförlerin icat ettiği saç yapım şeklidir. bu model makyaj ve manikür-pedikürle tamamlanır. sonucunda en az 500 tl'den başlayan fiyatlar acınası damatlarımızın ceplerinden çıkar.

   
 3. aynı şeyi gelin başı adıyla daha yüksek bir ücetle yapılması

   
 4. Akıllı olan bayanın bu tuzağa düşmemek için yapacağı şey saçını makyajını normal müşteri olarak yaptırır gelinliğini evde giyinir :)

   
 5. düğün için fahiş fiyatlarla saç yapma olayı.

   
  (Bkz: evlilik)
 6. sonunda damadın aldığı baştır. yani evlenme sonucunda erkek artık geline sahip olduğu için 'başı almış' olduğunu ifade etmek için atalarımızın ironi yaparak oluşturduğu kavram olduğunu düşünmekteyim.

   
 7. kuaförler tarafından icat edilmiş para tuzağı. normal bir insana yapılan saçın, üç katı fiyata geline uygulanmasıdır. bazı kuaförler insaflıdır tabi, haklarını yememek lazım, ödemede kolaylık sağlayıp,kredi kartına 12 takside bölenler var.(yazar burada gülmekten koptu)

   
 8. Bir kuaföre hayatım boyunca odemis oldugum en yuksek ucrete sahip kuaforlerin damatlari yolmak icin kullandiklari gelinlerin saclarini yapmak icin uydurduklari sac tipi.Hem parasi coktur hemde insani saatlerce bekletirler bıkkınlık gelir parayi o günün heyecani ile midene otursada verir geçersiniz.

   
 9. gereksiz, tamamen gösteriş için ve para tuzağına düşmek için can atma hali.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.