1 2 3 4 5 6 7 8

gece gece sözlüğe yazmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. aslına yazmak için en uygun ve konsantre olunan zaman dilimidir. sessizlik içinde insanın kendiyle başbaşa kalışı ve yüreğinden dökülen herşeyin yazıya dökülüşü..kesinlikle keyif veren eylemdir.

   
 2. yazacak pek kimsenin olmadığı zamanlarda sözlüğü yönlendirme şansına sahip olan yazarların yaptığı eylemdir. yazarın adeta kendi içini dökmesidir. istedikleri başlıkları yukarıya taşıyıp istedikleri konuyu açarak ertesi gün için gündemi de yaratmış olurlar.

   
  (Bkz: meydanı boş bulmak)
 3. çoğu kişinin uykuya çekildiği ve sözlüğün aktifliğinin durduğu anlarda sözlükte istediği paylaşımları kurallara uygun şekilde yaparak sözlük ortamını canlı tutmaya yönelik olan eylemdir.

  istenilen konuları yukarı çekebilme, istenilen başlıkları açabilme ve ertesi sabah diğer yazarlar geldiğinde görmeleri istenilen konuları en güncel halinde bırakabilme şansı mevcuttur.

   
 4. çalışan kişiler için haftasonu oldukça elverişli olan eylem. gecenin ilerleyen saatlerinde sözlükte pek kimsenin olmamasından dolayı yazar kişi istediği gibi sözlüğe yön verebilir.

  diğer kişiler için ise zaman farketmeksizin her zaman yapabilecekleri eylemdir.

   
 5. Ödev gereği yazılan bir makaleden sonra kendini ödüllendirmektir. Yazmanın neresi ödüldür be adam, daha yeni bitirdin yazmayı! (Çaylak yazar burada iç sesiyle yüzleşmektedir.)

  Eski günler geldi aklıma, bu gece de aklım bir karış havada(!). Yatıp uyumak varken insan neden gece gece yazar ki!.. Gece yazma gündüz yazma, ne zaman yazacaksın arkadaş! Kuru kuru gitmiyor yazmak, en iyisi çay eşliğinde yazmak... (Çaylak yazar masanın başından kalkar ve iyice demini almış çayın suyunu ısıtmak için ocağın başına gider...)

   
 6. yarının tatil olması sebebiyle benim de an itibariyle gerçekleştirdiğim eylem. bir yanda sözlük diğer yanda youtube da açılmış hafif müzikler.. birlikte cidden iyi gidiyor.

   
 7. sanıyorum anlamsızca da olsa şu vakitte gerçekleştirdiğim olay. ya da başka şekilde ifade etmeliyim durumu.

   
  (Bkz: Sabahın köründe yazan sözlük yazarları)
 8. Çaktırmadan yapılan sinsice hareket.

   
  (Bkz: puanı düşük yazarın yüksek puanlı yazarı eleştirmesi)
 9. 22:11 gecenin körü =) sayılmaz ama memurlar.nete yeni kayıt olduğum için sözlüğe yazayım dedim he tabii ki tüm sözlüklerde olduğu gibi "sözde" bilirkişilerin hasetliğine ve fesatlığına takılmazsak çaylak yerine YAZAR olarak görülebileceğiz ;)

   
 10. gece karanlığında uykusu gelmeyip düşüncelerle başbaşa kalıp derinlere dalan yazarların sözlüğe girip yapmaktan keyif aldığı eylemlerdendir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam