1 2 3 4 5 6 7 8

meydanı boş bulmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. genelde akşam ve gecenin ilerleyen saatlerinde sözlükte kimsenin kalmamasından faydalanarak istediği gibi konu açmak, istediği konu başlıklarını yukarı taşımak suretiyle kendi kendine eğlenmesi durumudur.

   
 2. ve sanırım şu anı tasvir eden durumdur. daha rahat ve konsantre olmuş halde yazmaya imkan verdiği için uygun zamandır sadece tek sorun uykuya yenik düşüp düşmeme konusudur.

   
 3. sözlüğü bu saatlerde ilk defa bu kadar hareketli görüp, meydanın çok da boş kalmadığını düşünecektir. uykusu kaçmış yazarların yapabileceği gibi, sadece geceleri boş vakti olan yazarlarında yaptığı eylem olabilir.

   
 4. borusunu istediği gibi öttürmektir. boşluğa karşı kafa tutmaktır ve boşluğa kafa atmaktır. boşluğa karşı verilen bir mücadeledir.

   
 5. hafta sonu olması sebebiyle ve özellikle cumartesi gecesi olması sebebiyle diğer gecelere nazaran sözlükte daha fazla yazar olmasından dolayı şu an için kullanılmasının pek te uygun olmadığı durumdur.

   
 6. asarım, keserim kafasıyla, "bütün meydanlar benimdir" sloganıyla; her şeyi, her an, her yerde yapabileceği, söyleyebileceği gafletine düşen insan halidir.

  yemezler canımmm, demek geldi içimden

  (smile)

   
 7. atarken mangalda kül bırakmamaya meydan vermek

   
 8. hemen doldurmakla derhal son verilen eylem.

   
 9. Kuru sıkan

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam