1 2 3 4 5 6 7 8

apartmanda ses yalıtımının iyi olmaması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bitişik komşular arasındaki en ufak seslerin sanki kendi evinizin içindeymiş gibi duyulmasına sebep olan durum.

   
 2. özellikle çocukların seslerinin komşulara oldukça iyi iletilmesine sebep olan eksiklik

   
 3. altlı üstlü her komşunun birbirini dinleyeceği durum.

   
 4. Günün her saatinde daha dikkatli ve özenli davranılmasıni gerektiren durum.

  Bir bakima yaşamı kısitlar .müzik dinlemek istersin olmaz ,misafirin gelir tetikte beklersin ,bir muddet sonra farkında olmafan parmak uçlarında yürumeye başlarsın.hatta telefonda bile konuşamaz olursun..

   
 5. gürültü seviyemiz arttığından mıdır, yoksa binaların ses yalıtımı kalitesizleştiğinden midir, son yıllarda daha çok hissettiğimiz durum.

  sadece sesler değil üst kattaki hızlı yürüse alta gümbürtüsü geliyor.

  oturduğum binayı inşaat halinden beri biliyorum, görece malzeme kalitesi iyi ve sağlam bir binadır buna rağmen ses yalıtımında eksikleri var.

  son yıllarda yapılan binaların hepsinde aynı şey var.deprem yönetmeliğine bağlı olarak değişen inşaat teknikleri sebebiyle olabilir.binalar hafif olsun, kolonlara kirişlere fazla yük binmesin diye kolon-kiriş haricinde kalan her yerden malzeme eksilttiklerini düşünüyorum.

   
 6. üçüncü kişilerinde ailenin içerisinde olmasına sebep olan durum.

  alt kattaki terlik sesinden rahatsız olur, parmak uçlarında yürürsün ya da terliği değiştirmek zorunda kalırsın. üst kattaki topuklu ayakkabı giyer, alt kattakinin kocası rahatsız olur. tanıdık eşini bıraksa üst kattakilerle kavga edecek adam.

  duvarlar inceldi, gizli saklı kalmadı ve insanların tahammülleri de aynı seviyede azaldı.

   
 7. Yukarıdan çocuklar Anneeee, babaaaa diye seslendiğinde aşağıdakilerin"ne var" diye tepki verebildiği durumlardır. Artık kimin kimi çağırdığı karışmaya başlamıştır.

   
 8. yeni binalarda çok daha fazla olan durumdur. hangi sebepten ötürüdür bilmiyorum ama özel hayat diye bir şey kalmamasına sebeptir kendisi. Yan odamızı çok kullanmıyoruz mesela çünkü karşılıklı sohbet ediyor gibi yandakileri duyabiliyoruz(gülücük)

   
 9. Yan dairedeki ortayaşlı komşularınızın cilveleşmelerini adeta yanlarındaymışcasına duyabilir, asansörde karşılaştığınızda o lafları eden adamın tipine bakıp gülmemeye çalışabilirsiniz.

   
 10. kimsenin özel hayatı kalmamıştır. üst komşunun aile işlerinde söz hakkın olacak kadar konuya hakimsindir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.