1 2 3 4 5 6 7 8

allahtan korkmuyoruz

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirmek isteyen Selina Doğan'ın, "Biz Allah'tan değil, hukuktan ve bu ülkenin elden gitmesinden korkuyoruz" sözlerini dile getirmesi.

  kemal kılıçdaroğlu'nun daha önce dile getirdiği ve gaf olarak nitelendirilen sözün, öz be öz olduğunu gösteren ve chp'nin kendi bakış açısını dile getirdiği ve her partilinin de aynı şekilde düşündüğünü gösteren sözler.

  sizi korkularınızla başbaşa bırakıyorum. ne de olsa ölüm gibi güzel bir temizleyici var. biz orada size hatırlatırız, ne de olsa hepimizin son gidiş noktası orası. sonuçta "korkulmayan" yaratıcıya hesap vereceğiz.

   
 2. Başta gaf olduğunu düşündüğüm araştırdığımda ise gaf olmadığını gördüğüm sıradan birine ait sözler. Hadi ateist olursun, Allah'ı inkar edersin anlarım da Allah'ın varlığını kabul edip de Allah'a düşman olmak neyin mantığıdır; işte bu sıkıntılı bir durum. Allah yardımcısı olsun, akıl ihsan eylesin.

   
 3. Allahtan Korkmaz kuldan utanmaz tanımında, korkusuzca gözü pek ne söylediğini bilmeyen şükretmeyi unutan lafın nereye gideceğini tartmadan ifade eden insan varlığının, acizliklerine şahit olduğumuz çoğunluğa genelleme örneği.

   
 4. söylenilen bir söz karşılığında bütün bir partiyi genelleme hatasına düşülen söz. evet söz kimine göre hatalı, kimine göre de doğru olabilir bu herkesin şahsi düşüncesi fakat sırf aynı partiye oy veriyor diye diğer bütün insanları töhmet altında bırakmak niye.

  başka partiyi savunanların kendi partilerinden biri hata yaptığında koca parti hakkında kötü düşünüyor mu acaba sormak lazım. bu arada yanlış anlaşılma olmasın ben hiçbir partinin savunucusu değilim. her hangi bir partiyi savunmak ya da eleştirmek değil amacım.

   
 5. bir kere, beyan kişinin kendisini bağlar. çoğul konuşuyor diye bu sözü "bütün bir parti böyle düşünüyor demek ki, işte bunların hepsi şöye böyle" genellemesi son derece yanlış ve tehlikelidir.

  velev ki öyle olsun, toplu halde korkmasınlar allah'tan...size ne bize ne yahu? hem Allah'tan korkmak elzem midir?, imanın şartı mıdır? ondan korkmayan da müslüman olamaz mı? korkmuyroum diyene cehennem bileti kesmek de neyin nesi? korkmadan anlaşılamaz mı o allah? korkmadan da sevilemez mi?

  hatta hatta, allah'tan korkmak tam olarak nedir allahaşkına bir anlatın da biz de öğrenelim... nasıl bir hal'dir?. bunun bir ölçüsü var mıdır?

  bir de allah'tan korkmuyoruz diyen allah düşmanı mı oluyor yahu??

  el insaf...

  hem belli ki bu beyanın ana fikri bu değil, normal bir ruh haliyle cümleyi okuyunca siz de anlayacaksınız (umarım). diyor ki mealen; hukuku siyasallaştırmayın, devleti vatanı satmayın, şuan bizim önceliğimiz bu diyor. din sömürüsü yapmayın diyor satır arasında yani. ama lafı ordan anlamayanlar ve niyeti kötü olanlar hemen "aha bak gördün mü bunların alayı kafir, zındık" demeye getiriyor, algı yönetimi yapıyorlar kısacası. birileri de buna alet oluyor. biraz iz'an yahu...

   
 6. Azıcık Kur'an okuma zahmetine girip; kur'an'da Allah'ın kendisinden korkulmaması gerektiğini net olarak vurguladığını öğrenirsek, bilerek Allah'tan korkmamak gerekiyor diyenin imansız olduğunu hatırlayacağımız ifadedir. Allah benden korkun demiş. Buraya kadar net. Bu noktadan sonra, malum güruh kaçak dövüşmeye başlıyor. Neymiş, efendim Allah'tan korkmamak gerekiyormuş... Güya konuyu değiştirerek, gol atmış oluyorlar. Her şeyin en doğrusunu Allah bilir. Allah'tan korkmuyoruz diyen, chp milletvekili ermeniymiş, kimse inancımı sorgulayamaz demiş. Kimsenin senin inancını sorguladığı yok ki, istersen ineğe tap. Ama inekten korkmuyorum de; gelip de Allah hakkında konuşursan, düpedüz provokasyon yapmış olursun. Sonuç olarak CHP'li bir vekilin ağzından çıkmış ve hiçbir CHP'li tarafından da eleştirilmemiş bir söylemdir, olsa olsa savunulmuştur. Bu tutum da şaşırtmamıştır.

   
 7. allah'ı seviyoruz çünkü dediğim başlık.

  yaradan'a öcü muamelesi yapmayı bırakalım artık arkadaş. ben korkmak değil sevmek istiyorum. kişi yaptığından, vicdanından sorumludur. bu yüzden, allah'ı alet etmeyelim her türlü oyunumuza..

   
 8. allahı sevmiyorum çünkü sevme eylemi düşünebildiğin bir varlığa yapılır allah herşeydir allah hiçbirşeydir.

  not:dinle alakalı başlık açmak lazım galiba baya efektif

   
 9. hesap gününde de bu kadar pervasız olunabilecek mi, demek istediğim beyan.

  yaratıcı inancı olmayan korkmayabilir; çünkü olmadığını iddia ettiğin şeyden korkmazsın ama kanunlardan yasalardan korkarsın. çünkü onlar yazılı bir beyandır. kanıtın vardır varlığına. yalnız allah'ın varlığını görmek isteyen aynanın karşısında kendisini incelesin.

  ben allah'tan korkuyorum ve korktuğum kadar da seviyorum. benimle olduğunu ve her düştüğümde en büyük yardımcın olduğunu biliyorum. her sıkıntıdan sonra beni feraha kavuşturacağına inanıyorum. rabbim ne kadar büyüksün; iyi ki benimsin, benimlesin..

   
 10. maske takmayan insanların ifadesi. ben maske takmayan / sosyal mesafeye uymayan insanların Allahtan korkmadıklarına inanıyorum. bir nevi katil.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.