Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

5 ayda 250 kitap okuyan çocuk

paylaş araştır

1. spoiler

10 yaşındaki atakan.

bir ayda bir kitabı zor okuyorum, çocuk 5 ayda 250 kitap okumuş ve en çok felsefe kitaplarını okumuş, videodan onu anlıyorum. hareketleri falan da bir filozof gibi.

2. videodan çocuğun çocuk olmadığını, adam akıllı çocukluk yaşayamadığını, gözlerin falan bir değişik baktığını ve de maalesef bol üzüntü alıyorum.

bu çocuk gitsin arkadaşlarıyla sosyalleşsin, oyunlar oynasın, futbol konuşsun hatta küfür etsin.

bu nedir, övülecek gram şey yok bunda.

ayrıca çeken de resmen çocuğu kullanıyor, o da ayrı olay

3. gözlerinde kristal hastalığı olduğu söylenen çocuk. normalden büyükmüş ki videoda da hakikaten büyük duruyor.

4. Çok özel bir çocuk. topluma uyum sağlayabilmesi için desteklenmeli, farklı yetenekleri olan çocuklar erkenden keşfedilmeli.

5. O yaştaki bir çocuk için felsefe gibi ağır kitaplar okuması ne denli doğru tartışılır.belkide park bahçe sokak oyunları pek kalmadığından,olsa bile güvenli ortam nadir olduğundan kitaplara sığınılmıştır..

6. Çocuk gibi olmayan çocuk.

Kırklı yaşlarda sanki bana korkutucu geldi bakışları tavrı..

farklı olmak her zaman iyi sonuçlar vermez. Çocuk olması gereken yaşlarda oyun oynamalıydı daha fazla..Yıllar sonra bunun eksikliğini göreceğini düşünüyorum.

7.  
    (Bkz: Proje)(Bkz: ateizmin ve deizmin hızla yayılması)(Bkz: Greta thunberg)
  8. 1.5 milyar insanın 1400 yıldır dandik bir kitabı bile okumadığı ortamda fazla iddialı çocuk.

Ama rakamların reel olduguna inanmiyorum

9. abartılı haber. 150 günde 250 felsefe kitabı okunmaz. günlük 1.6 kitap. roman, öykü, kuran, incil, tevrat gibi basit kitaplar belki ama felsefe kitabi icin cok zor. bu cocuk okula gidiyor, yemek yiyor ve uyuyor. ve gün 24 saat.

çocukluğu elinden alınan çocuk.

10. abartılmış bir medya balonu daha. bir süre sonra unutulur tekrardan. haber olsun diye yapılmış çocukluğunu yaşayamamış bir çocuk.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.