1 2 3 4 5 6 7 8

ateizmin ve deizmin hızla yayılması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sebebi kesinlikle yobaz dindarlardır.

  bunlar genelde inançlarının gerekleri nelerdir tam bilmezler de. örneğin yobaz bir müslümanı ele alırsak, islamın özünü anlayıp kavramış olsa kendini eleştirmekten vakit bulup da saçma imgeler ve kelimeler üretemezdi.

  neymiş öyle bir kelime varmış ki insanı dinden çıkarırmış. neymiş öyle bir hareket varmış ki insanı köpek yaparmış. neymiş öyle bir ibadet varmış ki onu yapan yüzbin yıl ibadet etmiş gibi olurmuş. lan bırakın bu saçmalıkları. inanıyorsan inanır gidersin inancın saçmalıktan ibaret olan dayatmalarını kabul etmezsin. beyin tutulması mı yaşıyorsun.inandığın şey saçmalık olabilir mi?

  ülkemiz için, imgeler üzerinden aşılanmaya çalışılan yobaz bir İslam var. bunun tezahürü ise gençler arasında ateizmin ve deizmin yükselen bir değer olmasıdır. bakın değer diyorum! 20 yaş altı gençlerin tahmin ediyorum ki %40-50si gibi bir kısmı ateist veya deisttir.

   
 2. Günümüzün dindar geçinen, aslında dinden geçinen din tüccarlarını gördükçe; bunlar gibi olacağıma başka birşey olayım deme halidir.

   
 3. dünyadan haberi olmayanların kurguladığı sanrıdır.

  Sultan'üş Şuara'nın şiirinde dediği gibi:

  "Ey düşmanım sen benim ifadem ve hızımsın

  Gündüz geceye muhtaç, sende bana lazımsın."

   
 4. Kıyametin kopması için olması gereken dönüşüm... Geçenlerde global dünya pazarında yüzde 50 artış gösteriyordu istatistiklerde ne kadar doğrudur bilemem. Tek bildiğim dediğim gibi kıyamet alametlerin gerçekleşip kıyametin kopması için gerekliliği.

   
 5. agnostisizmin kıs kıs güldüğü iddiadır.

  sonra da durur mu yapıştırmış cevabı:

  - sizler de birer inanç değil misiniz? ne farkınız kaldı diğerlerinden?

  sonra onlar da demiş ki:

  - kesin olarak bildiğimiz şeylerin kesin olduğuna nasıl bu kadar eminsin de, bilmediğimiz şeylerin olabileceğini veyahut olmayabileceğini varsayamıyoruz.

  agnostisizm de yine boş durmamış vermiş küsküyü:

  - yuh artık bokunu çıkarmayın!

  ...

   
 6. günümüz ve sonrasında ilerleyen nesillerin dine olan inançlarının azalmasından dolayı gerçekleşen olaylardandır. bunun yanısıra insanlar birçok akıma kendini kaptırmışlardır. dinimize göre hasetin ve fesatın, doğru ile yanlışın iç içe girdiği ahir zamanda bu yaşanılanların mehdinin çıkacağı zamana kadar devam edeceği bildirilmektedir.

   
 7. olabilir.

  Hızla ya da yavaş yavaş yayılabilir.

  insanlar farklı arayışlara girebilir.

  bu da onları araştırmaya iter.

  sonrasında belli bir görüşe varırlar ya da varamayabilirler.

  insanlık tarihi boyunca olagelen şeyler bunlar.

  önemli olan ise temel ahlak prensipleriyle donanmış olmaktır.

  Herkes buna kısaca insan olmak diyor.

  inançtan bağımsız olarak, temel ahlaki ilkeleri benimsemiş olan insanlarla istediğiniz fikri istediğiniz ölçüde oturup konuşabilirsiniz, tartışabilirsiniz.

  Çünkü davranışlarından, sözlerinden, size zarar verip vermeyeceğinden emin olursunuz.

  Mesela yalan söylemiyordur, söz verdiği zaman sözünde duruyordur, emanete hıyanet etmiyordur.

  emin biri olmak önemli.

  Emin sıfatını kazanabilmek gerçekten çok önemli.

   
 8. İslamiyeti, doğru yaşamayan,ve doğru anlatmayan bir toplumun sebep olduğu bi durum. Ama isteyen aklını kullanıp tercihini ona göre yapar.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam